Whatsapp Süresi Dolunca Ne Oluyor?

WhatsApp Süresi Dolan Mesajlar Kullanıcıların seçimlerine göre söz konusu mesajlar birkaç saniye ile 1 hafta içerisinde otomatik olarak siliniyor. WhatsApp da rakiplerinde bulunan bir özelliği kendi kullanıcıları için getirecek gibi görünüyor.

WhatsApp varsayılan sure ne demek?

Süreli mesajlar, daha fazla gizlilik sağlamak için etkinleştirebileceğiniz, isteğe bağlı bir özelliktir. Süreli mesajları etkinleştirdiğinizde, mesajları gönderildikten 24 saat, 7 gün veya 90 gün sonra kaybolacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Yaptığınız en güncel seçim yalnızca sohbetteki yeni mesajlar için geçerli olur.

WhatsApp 7 gün sonra silme nasıl yapılır?

Mesajları 24 saat, 7 gün veya 90 gün sonra kaybolacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Süreli mesajları devre dışı bırakma

 1. WhatsApp sohbetini açın.
 2. Kişinin adına dokunun.
 3. Süreli mesajlar’a dokunun.
 4. Kapalı’yı seçin.
 5. Bu özelliği devre dışı bırakmak istediğiniz sohbetleri seçin.
 6. simgesine dokunun.
 7. BİTTİ’ye dokunun.

WhatsApp herkesten sil süresi ne kadar?

Herkesten Sil özelliğini sadece mesajı gönderdikten sonraki bir saat içinde kullanabilirsiniz.

You might be interested:  Whatsapp Mavi Tik Ne Anlama Gelir?

WhatsApp süreli mesaj nasıl açılır?

WhatsApp sohbetini açın. Kişinin adına dokunun. Süreli mesajlar’a dokunun. Sorulursa DEVAM’a dokunun.

WhatsApp mesajı kaç gün bekler?

WhatsApp, mesajlarınızı uzun süre saklamıyor. Sunucular, teslim edilmeyen mesajları 30 gün saklıyor, bu süre içerisinde mesaj teslim edilmemişse siliniyor. WhatsApp gizlilik notlarına göre hizmet, tarih damgaları ve mesajların hangi numaralara gönderilip hangilerinden alındığı gibi günlük bilgileri saklıyor.

Whatsappta süreli mesajları etkinleştirme ne demek?

Süreli mesajlar özelliğini etkinleştirerek WhatsApp üzerinden süreli mesaj gönderebilirsiniz. Bu özellik etkinleştirildiğinde, sohbette gönderilen yeni mesajlar yedi gün sonra kaybolur. Yaptığınız en güncel seçim sohbetteki tüm mesajlar için geçerli olur.

Silme süresi geçen WhatsApp mesajları nasıl silinir?

Mesajlar nasıl silinir

 1. WhatsApp’ı açın ve silmek istediğiniz mesajın bulunduğu sohbete gidin.
 2. Menü’ye tıklayın.
 3. Mesajı sil > Herkesten sil’e tıklayın.

WhatsApp süreli mesajları karşı taraftan silinir mi?

– Süreli mesajların devre dışı olduğu bir sohbete iletilen süreli mesajlar, iletildiği sohbetten kaybolmaz. – Kullanıcılar mesaj kaybolmadan önce yedekleme oluştururlarsa süreli mesaj yedeklemeye dahil edilir. Süreli mesajlar, kullanıcılar yedeklemeyi geri yüklediğinde silinir.

WhatsApp mesaj silince karşıdan da silinir mi?

Whatsapp’tan yolladığınız mesajları karşı taraftan silmek için tam 7 dakikanız yani 420 saniyeniz var. Bu sürede karşı taraf mesajı görmeden silebilirsiniz. Karşı tarafa sadece “bu mesaj silindi” yazısı gider. Bu yazıyı siz de görürsünüz.

WhatsApp mesaj Neden herkesten silinmiyor?

Herkesten sil özelliği sadece mesajı gönderdikten sonraki bir saat içinde kullanılabiliyor. Daha fazla süre geçtiğinde ise WhatsApp mesajın karşı taraftan silinmesine izin vermiyor.

WhatsApp gönderilen mesaj nasıl silinir?

Mesajlar nasıl silinir

 1. WhatsApp’ı açın ve silmek istediğiniz mesajın bulunduğu sohbete gidin.
 2. Mesaja dokunup basılı tutun > menüden Sil seçeneğini belirleyin. Dilerseniz daha fazla mesaj seçerek aynı anda birden çok mesajı silebilirsiniz. İstenirse Diğer’e dokunun > menüden Sil’i seçin.
 3. Sil > Herkesten Sil’e dokunun.
You might be interested:  Bilgisayar Hızını Nasıl Arttırabilirim?

Benden sil nasıl geri alınır?

Ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, Benden sil’e dokunarak bir mesajı sildiğinizde WhatsApp, bir hata yapmış olma ihtimalinize karşı işlemi geri alabileceğinizi duyuran bir seçenek sunuyor. Bu seçenek sağ taraftaki fotoğraftaki gibi sohbetin en alt kısmında görünecek ve tıkladığınızda mesajı geri alabileceksiniz.

Zaman ayarlı mesaj nasıl atılır?

Cihazınızın ‘Mesajlar’ uygulamasına girip yazmak istediğiniz mesajı yazdıktan sonra sağ üstteki üç noktaya tıklayıp mesajınızı planlayabilirsiniz. Tarih ve saati seçtikten sonra, mesajınızın belirlediğiniz zamanda alıcıya ulaşacaktır.

Whatsappta Yedeklenmeyen mesajlar nasıl geri gelir?

Öncelikle var olan WhatsApp mesajlarınızı yedekleyin. Ardından cihazınızdaki WhatsApp uygulamasını kaldırıp tekrar yükleyin. Yedek sorunu devam ediyorsa bir sonraki yöneteme geçerek cihazınızın hafızasında bulunan yedeğe erişebilirsiniz.

Okundu bilgisini kapatıp açınca mavi tik olur mu?

Okundu bilgisini kapatıp açınca mavi tik olur mu? WhatsApp’ta mavi tik mesajı gelen kişinin o mesajı gördüğünüze emin olmasını sağlar. Bu sayede karşı taraf mesajı okuduğunuzu bilir. Bu nedenle mavi tık kapatma işlemi aslında okundu bilgisini kapatmaktır.

Gönderilen mesajın okunduğunu nasıl anlarız?

İnternete bağlıyken bir metin mesajı gönder.

Arkadaşın (okundu bilgileri açıksa) mesajını okuduğunda, ‘Okundu’ kelimesini ve onun altında bir zaman damgası göreceksin. Arkadaşın ‘onun’ mesajını okuduğunda benzer bir şey görecektir. Eğer internete bağlı değilsen mesaj bunun yerine SMS şeklinde gönderilecektir.

WhatsApp okundu bilgisi nasıl anlaşılır?

Gönderdiğiniz her mesaj için, mesajınızın ne zaman teslim edildiği, alıcı tarafından ne zaman okunduğu veya oynatıldığı ile ilgili ayrıntıları mesaj bilgisi ekranında görebilirsiniz. Mesaj bilgisi ekranını görmek için: Bireysel bir sohbeti veya grup sohbetini açın. Gönderdiğiniz mesaja dokunun ve basılı tutun.

WhatsApp mesaj silince karşıdan da silinir mi?

Gönderilen mesaj karşı taraftan silindiğinde silinen kişinin sohbetinde “Bu mesaj silindi” ibaresi yer alıyor. Ancak mesajı silen kişi, sadece kendi ekranından silerse karşı tarafın sohbet ekranında herhangi bir ifade yer almıyor. Yani karşı taraf mesajı görmeye devam ediyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.