Whatsapp Plus Ne Demek?

Öncelikle WhatsApp ne demek, kelime anlamı nedir sorusun cevabını verelim. WhatsApp 2009 yılında Amerikalı Jan Koum tarafından kurulurken adı da kendisi tarafından uyduruldu. Jan Koum anlık mesajlaşma programını bulduğu ilk anlarda aklına ‘Naber’ anlamına gelen ‘What’s up’ ifadesi geldi.
WhatsApp Plus, WhatsApp Messenger’ın orijinal sürümünde olmayan özellikleri sunan üçüncü taraf bir uygulamadır. Uygulamanın en büyük avantajı, WhatsApp Messenger’ın orijinal sürümündeki belli başlı kısıtlamaları ortadan kaldırılmasıdır.

WhatsApp Plus’ta neler yapılabilir?

WhatsApp Plus tarafından kullanıcılara sunulan özellikler:

  1. Özelleştirilebilir 4 binden fazla tema.
  2. Özelleştirilebilir arayüz.
  3. Farklı yazı tipleri.
  4. Resmi uygulamada olmayan emojiler.
  5. Çevrimiçi bildirimini gizleme.
  6. Mavi tiki ve gönderildi tikini gizleme.
  7. Uygulamayı desen ve parmak izi ile kilitleme.

WP Plus tehlikeli mi?

‘WhatsApp Plus’ olarak adlandırılan yazılım, VirusTotal tarafından kötü amaçlı yazılım olarak işaretlendi. Uygulama, Android telefonlarından fotoğraf ve telefon numaraları dahil olmak üzere kişisel bilgileri çalma potansiyeline sahip.

WP Plus neden yasaklandı?

Eğer geçici olarak yasaklandınız hatasıyla karşılaşıyorsanız, bunun sebebi GBWhatsApp, WhatsApp Plus, YoWhatsApp gibi orijinal WhatsApp’ın çakması olan uygulamalar kullanmanızdır. WhatsApp, artık orijinal uygulamayı kullanmayanların hesabına bu şekilde yaptırımlar uygulamaya başladı.

You might be interested:  Bilgisayar Mühendisliği Olmak Için Hangi Okulları Okumak Gerekir?

WhatsApp Plus doğru mu?

WhatsApp Plus adıyla internette dolaşan sahte uygulama, Google Play Store’da ve Apple App Store’da bulunmuyor. Uygulama, forumlarda ve web sayfalarında dolaşıyor. Sahte uygulamanın Android/PUP.Riskware.Wtaspin.GB riskli yazılımının bir türevi olduğu söyleniyor.

WhatsApp Profilime kim bakmış?

Resmi olarak WhatsApp uygulaması içerisinde böyle bir imkan yer almıyor. Birkaç uygulama indirerek profilinize kimin baktığını görebilirsiniz. WhatsApp hesabıma kim baktı programı kendi veri tabanını kullanarak profil ziyaretlerine dair kullanıcıları bilgilendiren uygulamalar olarak nitelendirilir.

Mavi WhatsApp ne demek?

Uygulamanın tüm özellikleriyse şöyle: Gizlilik : Mavi tikler, 2.tikler, yazıyor, kaydediyor, mavi mikrofon ve benzeri her şeyi gizleyebilirsiniz. Profilime Kim Baktı? : Whatsapp Plus sayesinde profilinize kimin baktığını kolaylıkla görebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için “Rehberler” bölümüne bakınız.

WhatsApp kişisel bilgileri çalıyor mu?

WhatsApp, gizlilik notlarına göre kişi isimleri ve adresleri saklamıyor. Kişi isimleri ve numaralar, WhatsApp’ın sunucularında değil de telefonunuzda eşitleniyor. Facebook’un aksine WhatsApp, konum bilgisini de toplamıyor. Bunların dışında WhatsApp, uygulama üzerin den gönderilen verilerin güvenliliğini garantilemiyor.

Kırmızı WhatsApp nedir?

WhatsApp beta sürümünde deneme aşamasında olan bu özellik, sohbette gönderilen linkleri analiz ederek sahte yada zararlı sitelere yönlendirme olup olmadığını kontrol ediyor. Eğer link şüpheliyse link kırmızıya dönüyor, kullanıcı yine de linke tıklarsa link açılmadan önce kullanıcıya bir uyarı mesajı gösateriliyor.

Turuncu WhatsApp ne demek?

Turuncu kalp: Kalp emojisi sevgili temsil eder. Fakat turuncu kalbin anlamı daha çok arkadaşlık ilişkilerini kapsıyor. Yani duygusal ilişkilerin yanı sıra dostluk sevgisi mesajlarına hizmet eder.

WhatsApp hesabıma başkası giriyor ne yapmalıyım?

Hesabınıza erişiminiz varsa ve başka birinin WhatsApp Web/Masaüstü üzerinden hesabınızı kullandığından şüpheleniyorsanız tüm bilgisayarlardan çıkış yapmanızı öneriyoruz. WhatsApp, hesabınızı korumak amacıyla, başka biri sizin telefon numaranızla WhatsApp’a kaydolmaya çalıştığında size bildirim gönderir.

You might be interested:  Bilgisayar Mühendisliği Ne Kadar Maaş Alır?

WhatsApp şu an güvenli mi?

‘Bu sohbette gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar, uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır. Bu sohbetin dışında bulunan hiç kimse, mesaj ve aramalarınızı okuyamaz ve dinleyemez.’

WhatsApp silinen mesajları nasıl görebilirim?

Konuştuğunuz bir kişi, size gönderdiği mesajı sildiyse, WhatsApp’ı telefonunuzdan silin ve tekrar yükleyin. Bu işlemi tamamladığınızda mesaj geçmişiniz yedeklenmiş olacağından, silinen mesajı görme imkanına sahip olacaksınız.

Özel WhatsApp nasıl yapılır?

1 – GÖRÜNMEZ OLMA

Android için WhatsApp’ın ”Ayarlar” kısmını açın ve ”Hesap” bölümüne gidin. Ardından ”Gizlilik” kısmına tıklayın. Burada son görülme, profil fotoğrafı, hakkımda ve durum kısımlarını ”Hiç kimse” olarak işaretleyin.

WhatsApp kayıtlı olmayan kişi çevrimiçi olduğunu görür mü?

Evet görülür. Çevrimiçi ile son görülmenin alakası yok. Çevrimiçi olma durumuyla ilgili WhatsApp bir gizlilik ayarı sunmuyor. Bu nedenle çevrimiçi olduğunuz zaman, siz o numarayı engellemediğiniz sürece sizin çevrimiçi olduğunuzu görebilir.

Whatsapp şu an güvenli mi?

‘Bu sohbette gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar, uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır. Bu sohbetin dışında bulunan hiç kimse, mesaj ve aramalarınızı okuyamaz ve dinleyemez.’

WP Aero zararlı mı?

Üstelik WhatsApp Aero direkt olarak WhatsApp altyapısı ile çalıştığı için elde ettiği veriler son derece özel ve satışa çok müsait. Tüm bunları kenara bıraksak bile her cihazda olmasa da bazı cihazlarda root ya da jailbreak işlemi gerektirdiği için akıllı telefonunuzu tamamen tehlikelere açık hale getiriyor.

Gbwhatsapp güvenli mi?

Gb Whatsapp, orijinal Whatsapp’ın yasakladığı bir sürümdür. Kullananlara yüksek oranda gizlilik sunar, fakat yasaklı bir uygulama olmasından kaynaklı Whatsapp tarafından 1 gün veya 1 hafta süreyle cezalandırılabilir. Gb Whatsapp uygulamasıyla çevrimiçi olduğunuzu sizden başkası bilmeyecek!

What’s Up programı ne işe yarar?

Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia telefonlarıyla uyumlu olan uygulama, 2G, 3G, 4G ya da Wi-Fi İnternet bağlantısı aracılığıyla kullanıcıların birbirlerine fotoğraf, video, ücretsiz arama, sesli ve yazılı mesaj ve belge göndermesini sağlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.