Whatsapp Mesajımın Okunduğunu Nasıl Anlarım?

Mesajın okunup okunmadığını anlamak için şu adımları takip edebilirsiniz; İlk olarak göndermiş olduğunuz mesajı Mesajlar kısmından açınız. Göndermiş olduğunuz mesaj eğer karşı tarafça okunmuşsa mesajın Görüldü yazacaktır. Bu ifade mesajın okunduğu anlamına gelmektedir.
Eğer gönderdiğiniz mesajın yanında iki mavi onay işareti görüyorsanız, sohbet ettiğiniz kişi mesajınızı okumuş demektir. Grup Sohbetlerinde veya toplu mesajlarınızda onay işaretleri, ancak tüm katılımcılar mesajınızı okuduğunda mavi olacaktır.

WhatsApp mesajı karşı tarafın gördüğünü nasıl anlarız?

Gönderdiğiniz her mesaj için, mesajınızın ne zaman teslim edildiği, alıcı tarafından ne zaman okunduğu veya oynatıldığı ile ilgili ayrıntıları mesaj bilgisi ekranında görebilirsiniz. Mesaj bilgisi ekranını görmek için: Bireysel bir sohbeti veya grup sohbetini açın. Gönderdiğiniz mesaja dokunun ve basılı tutun.

Mesajın okunup okunmadığını nasıl anlarız?

İnternete bağlıyken bir metin mesajı gönder.

Arkadaşın (okundu bilgileri açıksa) mesajını okuduğunda, ‘Okundu’ kelimesini ve onun altında bir zaman damgası göreceksin. Arkadaşın ‘onun’ mesajını okuduğunda benzer bir şey görecektir. Eğer internete bağlı değilsen mesaj bunun yerine SMS şeklinde gönderilecektir.

You might be interested:  Vodafone Evde Internet Gunluk 4 Gb Hediye Nasıl Yapılır?

WhatsApp’ta mavi tik olmuyorsa ne yapmalı?

– WhatsApp uygulamasını açın ve “Ayarlar” bölümüne tıklayın. – “Hesap” bölümünü açın ve “Gizlilik” bölüme girin. – Gizlilik bölümünde yer alan “Okundu Bilgisi” seçeneğini pasif hale getirin. – Artık okundu bilgisi yani mavi tik karşı taraf tarafından görüntülenemeyecek.

WhatsApp grup mesajlarının okunduğu nasıl anlaşılır?

android için ise şöyle; gönderdiğiniz her mesaj için, mesajınızın sohbet ettiğiniz kişi veya kişilere ne zaman ulaştığının, okunduğunun veya oynatıldığının detaylarını gösteren bir mesaj bilgisi ekranı görebilirsiniz.

Okundu bilgisi kapatılırsa durumunda ne olur?

Whatsapp okundu bilgisini kapatırsanız, okuduğunuz mesajlar karşı tarafta okundu olarak (mavi tik) gözükmez. Bunun yerine okuduğunuz mesajlar karşı tarafta beyaz iki tik (mesaj ulaştı) şeklinde gözükür. Bununla birlikte siz de karşı tarafın mesajı okuyup okumadığını göremezsiniz.

WhatsApp duruma gizlice nasıl bakılır?

Whatsapp uygulaması altında ulaştığınız hesap bölümünde gizlilik ve güvenlik başlığı altında yer alan menüye giriş yapabilirsiniz. Bu başlık altında okundu bilgisine ait bir alan yer alır. Uygulama içerisinde yer alan okundu bilgisini kapalı konuma getirmeniz gerekir.

Iphone mesajın okunduğunu nasıl anlarız?

İphone’da Mesaj Okundu Bilgisi Nedir, Nasıl Açılır?

 1. Önce ayarlara girin.
 2. Ardından mesajlar uygulamasını bulun ve içine girin. İçeri girdiğiniz zaman “okundu bilgisi gönder” ayarı karşınıza gelecek. Bu ayarı aktif ettiğiniz zaman mesajı okuduğunuza dair bilgi karşı tarafa verilecektir.

SMS mesajı gönderildi ne demek?

Mesaj Teslim Edildi Bilgisi

Kullanıcıya, göndermiş olduğu mesajın yerine ulaştığı bildirilir.

Iletim raporu alındı ne demek?

Bu rapor, alıcı tarafın adını veya faks numarasını, iletim saatini ve gününü, iletim süresini, gönderilen sayfaların sayısını ve iletimin başarılı olup olmadığını listeler. Gönderdiğiniz her fakstan sonra bir rapor yazdırır. Gönderdiğiniz her fakstan sonra bir rapor yazdırır.

You might be interested:  Bilgisayar Işletmeni Ne Is Yapar Maaşı?

WhatsApp Mavi tik olmadan okunduğunu nasıl anlarım?

Okunma zamanını merak ettiğiniz mesaja basılı tutun. Ekranın en üstünde çıkan “i” simgesine tıklayın. Bu simgeye bastığınızda mesaj bilgisine ulaşacaksınız. Gönderdiğiniz mesajın karşı tarafa ne zaman iletildiğini ve karşıdaki kişinin bu mesajı ne zaman okuduğunu bu bilgi sekmesinden okuyabilirsiniz.

Mavi tik nasıl kapanır?

Android cihazlar için;

İkinci adım: Hesap > Gizlilik adımını takip edin. Üçüncü adım: Mesajlaşma menüsü altından Okundu bilgisi yanındaki işareti kaldırın. İşte bu kadar! Okundu bilgisi yani mavi tik artık mesajlaştığınız arkadaşlarınıza iletilmeyecek.

WhatsApp okundu bilgisini kapatıp açınca mavi tik olur mu?

Okundu bilgisini kapatıp açınca mavi tik olur mu? WhatsApp’ta mavi tik mesajı gelen kişinin o mesajı gördüğünüze emin olmasını sağlar. Bu sayede karşı taraf mesajı okuduğunuzu bilir. Bu nedenle mavi tık kapatma işlemi aslında okundu bilgisini kapatmaktır.

WhatsApp grup mesajlarını kim gördü?

Whatsapp Grup Mesajı Kimler Okudu Android

 • Whatsapp uygulamasını ve grup sohbetini açın.
 • Göndermiş olduğunuz mesajın üzerine basılı tutun.
 • Ekranın sağ üst köşesinde yer alan … üç noktaya dokunun ve Bilgi seçeneğini seçin.
 • Açılan sayfada gönderdiğiniz mesajı okuyanları görebilirsiniz.
 • WhatsApp QR kodu okutunca ne olur?

  BAŞKASININ MESAJLARINI ANLIK İNDİREBİLECEKSİNİZ

  Telefonunuza indirdiğiniz Whatsapp for Whatscan uygulamasını açtığınızda ekrana gelen QR kodunu herhangibir telefonun WhatsApp’ını açarak kodu okutunuz. QR okuttuğunuz telefona gelen bütün WhatsApp mesajları artık sizin telefonuza anlık olarak inecekcektir.

  WhatsApp mesajımı kimler görebilir?

  WhatsApp üzerinde gerçekleştirdiğiniz yazışmalar uçtan uca şifreli olarak korunmakta olduğundan üçüncü kişiler tarafından uzaktan erişilememektedir. Şifrelemeyi bir örnek ile açıklarsak siz “Merhaba” yazdığınızda bu mesaj telefonda şifrelenir ve daha sonra WhatsApp sunucularına gönderilir.

  WhatsApp mesaj silince karşıdan da silinir mi?

  Whatsapp’tan yolladığınız mesajları karşı taraftan silmek için tam 7 dakikanız yani 420 saniyeniz var. Bu sürede karşı taraf mesajı görmeden silebilirsiniz.

  You might be interested:  Keylogger Nasıl Anlaşılır Windows 7?

  WhatsApp mesajı kimler gördü?

  Whatsapp Grup Mesajı Kimler Okudu Android

 • Whatsapp uygulamasını ve grup sohbetini açın.
 • Göndermiş olduğunuz mesajın üzerine basılı tutun.
 • Ekranın sağ üst köşesinde yer alan … üç noktaya dokunun ve Bilgi seçeneğini seçin.
 • Açılan sayfada gönderdiğiniz mesajı okuyanları görebilirsiniz.
 • WhatsApp okundu bilgisi neden kapatılır?

  Mavi tik de bu işaretlerden biridir. WhatsApp’ta mavi tik mesajı gelen kişinin o mesajı gördüğünüze emin olmasını sağlar. Bu sayede karşı taraf mesajı okuduğunuzu bilir. Bu nedenle mavi tık kapatma işlemi aslında okundu bilgisini kapatmaktır.

  WhatsApp’ta okundu ve teslim edildi ne demek?

  Mesaj Bilgisi ekranı aşağıdakileri gösterir: Teslim edildi: Mesajınız alıcının telefonuna veya bağlı cihazlarına teslim edilmiş ancak henüz alıcı tarafından görülmemiştir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.