Whatsapp Kod Gelmiyor Ne Yapmalıyım?

Doğrulama konusunda sorun yaşıyorsanız lütfen aşağıdakileri kontrol edin:

 1. App Store’dan WhatsApp’ın en yeni sürümünü yüklediğinize emin olun.
 2. Telefon numaranızı uluslararası formatta, eksiksiz şekilde girdiğinize ve ülke kodunuzu eklediğinize (veya ülke listesinden ülkenizi seçtiğinize) emin olun.

WhatsApp doğrulama kodu niye gelmiyor?

Bu durum genellikle başka bir kullanıcı kayıt işlemi sırasında kendi numarasını girmeye çalışırken yanlışlıkla sizin numaranızı yazdığında veya bazen de başka bir kişi hesabınızı ele geçirmeye çalıştığında ortaya çıkar. WhatsApp doğrulama kodunuzu asla hiç kimseyle paylaşmamalısınız.

Telefonuma doğrulama kodu gelmiyor ne yapmalıyım?

Doğrulama kodu ekranında doğrulama kodunu tekrar isteyebilirsiniz.

 1. Kısa mesaj almadıysanız Yeniden SMS gönder’e dokunun.
 2. Hücresel bağlantınız varsa ancak bu SMS’i alamıyorsanız Beni ara’ya dokunarak telefonunuzun aranmasını isteyin.

WhatsApp doğrulama kodu durduk yere neden gelir?

‘Talep etmediğiniz halde telefonunuza doğrulama kodu geldiyse WhatsApp, hesabınızı korumak amacıyla, başka biri sizin telefon numaranızla WhatsApp’a kaydolmaya çalıştığında size anlık bildirim gönderir. Hesabınızı güvende tutabilmek için, doğrulama kodunuzu başkalarıyla paylaşmaktan kaçının.’

SMS kodu neden gelmez?

Kısa kodlu SMS’lerin mobil hesabında etkinleştirilmiş olduğunu onaylamak için mobil hizmet sağlayıcınla iletişime geçebilirsin. 3. Kaydolurken kullandığın telefon numaran farklı bir hesap tarafından doğrulanarak sisteme kaydedilmiş olabilir, bu noktada tekrar kod gönderimi maalesef sağlanmaz.

You might be interested:  Bilgisayar Enformatik Ne Iş Yapar?

Doğrulama kodu neden gelmiyor?

Girdiğiniz telefon numarası veya e-posta adresi hatalı olabilir. Lütfen girdiğiniz numaranın doğru olduğundan emin olun. SMS, operatörünüz tarafından engelleniyor olabilir. Lütfen daha fazla bilgi için operatörünüzle iletişime geçin.

Biri WhatsApp girmeye çalışıyor ne yapmalıyım?

Hesabınıza erişiminiz varsa ve başka birinin WhatsApp Web/Masaüstü üzerinden hesabınızı kullandığından şüpheleniyorsanız tüm bilgisayarlardan çıkış yapmanızı öneriyoruz. WhatsApp, hesabınızı korumak amacıyla, başka biri sizin telefon numaranızla WhatsApp’a kaydolmaya çalıştığında size bildirim gönderir.

Doğrulama kodu nereye gelir?

Ayarlar > kısmına gidin. Parola ve Güvenlik’e dokunun. ‘Hesap Ayrıntıları Yok’ şeklinde bir ileti gösterilir. Doğrulama Kodu Al’a dokunun.

Doğrulama kodu nereden alınır?

Yeni bir cihazdan veya web sitesinden hesabınıza giriş yaptığınızda, kimliğinizi doğrulamak için şifrenizi ve altı haneli bir doğrulama kodunu girmeniz gerekir. Güvenlik doğrulama kodunu güvenilir bir cihazdan ya da SMS mesajı veya e-posta adresinden alabilirsiniz.

SMS onay kodu ne demek?

Mesaj doğrulama kodu algoritması, (ayrıca anahtarlı (kriptografik) özet fonksiyon olarak da bilinir), girdi olarak gizli anahtar ve doğruluğu ispatlanacak olan herhangi bir uzunlukta mesaj alır. Çıktı olarak Mesaj doğrulama kodu verir. Bu değer mesajın hem veri bütünlüğünü hem de doğruluğunu kontrol etmeyi sağlar.

WhatsAppım hacklenmiş olabilir mi?

Güçlü kodlama skilleri gerektirir ve başlangıç seviyesi için uygun değildir. Ayrıca fotoğraf yolu ile WhatsApp hesabını eklemek kullanıcının mesajlarını ve diğer önemli dosyalarını da etkileyebilir. WhatsApp hesabı ise saniyeler içerisinde hacklenebilir.

WP çalınır mı?

Telefona gelen kod size özel ve tek kullanımlık olduğu için onu öğrenmesi de bir şey ifade etmez. Zaten öğrenemez Dolayısıyla WhatsApp’ın çalışma prensibi telefon numarasına dayalı olduğu için çalınması da mümkün olmaz.

WhatsApp güvenlik kodu değişti bildirimi kimlere gider?

Temel sebep şu: Uçtan uca şifreleme kodlarının değişmesi.

You might be interested:  Whatsapp Da Okunmadı Olarak Işaretle Ne Demek?

Ama istisnai olarak şu da olabilir: WhatsApp kendi sunucularında bir yenileme yapmıştır bizim bilmediğimiz, ve bunun sonucunda yine uçtan uca şifreleme kodları değişmiştir. Bu durumda yine karşıdaki kişiye ‘kişisinin güvenlik kodu değişti’ bildirimi gider.

Vodafone SMS neden gelmiyor?

Hat İşlemleri ve Ayarları

Hiçbir numaradan mesaj alamıyorsanız, SMS Servisiniz kapalı olabilir. Mesaj almak veya göndermek istediğiniz numaralar cihazınızda daha önceden engellenmiş olabilir. Kontrol için cihazınızın Ayarlar kısmına girin ve Mesajlar’ı tıklayın. Engellenen Kişiler’e tıklayın.

SMS servisi nasıl açılır?

 1. Ana ekran konumundan, Uygulamalar ekran simgesine dokunun.
 2. Telefon öğesini bulup dokunun.
 3. *#*#4636#*#* tuşlayın.
 4. Telefon bilgisi öğesine dokunun.
 5. Sayfanın alt kısmında SMSC öğesini bulun.
 6. Giriş yerine ilgili SMSC numarasını girin ve ardından Güncelle öğesine dokunun.

Telefon numarası doğrulama nasıl yapılır?

Telefon numaranızı doğrulayın

 1. Sonraki: Hesabınızı doğrulayın’ı tıklayın.
 2. Telefon numaranızı girin.
 3. Doğrulama kodunuzu kısa mesajla (SMS) mı yoksa sesli aramayla mı almak istediğinizi seçin.
 4. Devam et’i tıklayın.
 5. Aldığınız 6 haneli doğrulama kodunu girin ve Doğrula’yı tıklayın.

Hatsız WhatsApp Nasıl Kurulur?

Telefon numarası olmadan WhatsApp’ı kullanmak için; WhatsApp’ı daha önce kurduğunuz aygıttan kaldırmanız gerekiyor. Öncelikle Whatsapp’ı Android cihazınıza indirin, kurun ve çalıştırın. Bir sonraki adımda adınızı ve cep telefonunuzu doğrulamanız istenecek. Telefon numaranızı girmeyin.

WhatsApp kodu nasıl açılır?

WhatsApp’ı açın > Diğer seçenekler > Ayarlar’a dokunun. Adınızın yanında gösterilen QR simgesine dokunun. KODU TARA’ya dokunun.

İsterseniz WhatsApp kamerasıyla da tarayabilirsiniz:

 1. WhatsApp’ı açın > Kamera simgesine dokunun.
 2. Taramak için cihazınızı QR kodunun üzerinde tutun.
 3. EKLE’ye dokunun.

Doğrulama kodunu nasıl alabilirim?

Google Hesabınızı doğrulama

 1. Telefonunuzda Google Ayarlarınızı bulun. Cihazınıza bağlı olarak aşağıdakilerden birini yapın:
 2. Google Hesabınızı yönetin’e dokunun.
 3. Sağa kaydırıp Güvenlik. Güvenlik kodu’na dokunun.
 4. 10 basamaklı bir kod göreceksiniz.
 5. Oturum açmak istediğiniz telefonda kodu girip Devam’a dokunun.
You might be interested:  Philips Bilgisayar Nasıl Açılır?

WhatsApp niye gelmiyor?

Telefonunuzun İnternet bağlantısı olduğundan emin olun

Eğer İnternet tarayıcınız çalışıyor fakat WhatsApp’ınız çalışmıyorsa, lütfen mobil operatörünüz veya sistem yöneticinizle iletişime geçin. APN ve modem ayarlarınızın doğru olarak ayarlanıp web olmayan soket bağlantılara izin verdiklerinden emin olun.

Leave a Reply

Your email address will not be published.