Whatsapp Duruma Video Nasıl Yüklenir?

Whatsapp duruma video koyma işlemlerimiz için öncelikle telefonumuzdan WhatsApp uygulamasına giriş sağlıyoruz. Daha sonrasında üst alanda yer alan ” Durum ” kısmına tıklıyoruz. Yapılan işlem adımlarımız sonrasında ” Durumum ” olan alana giriş işlemi sağlıyoruz. Ekranda gördüğünüz bölüme de tıklayabilirsiniz.

30 saniyeden uzun WhatsApp durum videolarını nasıl paylaşırız?

30 Saniyeden Uzun WhatsApp Durum Videolarını Nasıl Paylaşırız?

 1. Adım: WhatsCut Pro+ uygulamasını Android cihazınıza indirin.
 2. Adım: Uygulamayı çalıştırdığınızda cihazınızda bulunan tüm videoları gösteren bir bölümle karşılaşacaksınız.
 3. 3. Adım: Seçilen video yeni bir arayüzde açılacaktır.

WhatsApp durum videoları nasıl indirilir?

Durumunu indirmek istediğiniz kişi profiline tıklayıp alt kısımda yer alan yeşil indirme simgesine dokunmak kâfi. Ardından ilk pencerede yer alan profiller üzerinden indirmek istenilen kişi durumuna tıklayıp indirme düğmesine dokunmak yeterli.

Youtube video WhatsApp nasıl paylaşılır?

Whatsapp Durumda Youtube Videosu Paylaşma

 1. Youtube uygulmasını açın ve paylaşmak istediğiniz videoyu açın.
 2. Paylaş simgesine dokunun ve açılan ekranda Bağlantıyı Kopyala seçeneğini seçin.
 3. Daha sonra Whatsapp’ı açın ve Durum sekmesine gelin.
 4. Kalem simgesine dokunun ve açılan ekranda yazı yazma alanına çift dokunun.
You might be interested:  Bilgisayar Ses Kablosu Nereye Takılır?

WhatsApp Durum Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Durum güncellemesi oluşturma ve gönderme

 1. WhatsApp’ı açın > DURUM’a dokunun.
 2. Şu adımları izleyin: Yazılı durum güncellemesi oluşturmak için Metin’e dokunun. Emoji veya GIF eklemek için Emoji’ye, yazı tipi seçmek için T’ye veya arka plan rengi seçmek için Renk’e dokunabilirsiniz.
 3. Gönder simgesine dokunun.

WhatsApp durum güncellemesi video kaç saniye?

Durum’da maksimum 30 saniyelik bir video paylaşabilirsiniz. Şu anda, Durum’a daha uzun videolar göndermek mümkün değildir. Daha önce aldığınız bir videoyu göndermeye çalışıyorsanız sohbet içinde ‘yönlendir’ özelliğini kullanarak WhatsApp ile videoyu iletebilirsiniz.

WhatsApp’tan uzun video gönderme nasıl yapılır?

Ayarlar sekmesinden videonun çözünürlüğünün 320p olarak ayarlanması ve videonun yeniden kaydedilmesi gerekir. Bu sayede videonun boyutu düşürülerek Whatsapp’ta belirtilen 16 MB limitine kadar video kaydetmek mümkün olur.

WhatsApp durumları kaydedilir mi?

WhatsApp hikaye indirme için herhangi bir uygulama kullanmanıza gerek yok, Durum sekmesinde paylaşılan fotoğraf ve videolar telefon hafızasındaki WhatsApp > Media klasörü içindeki. Statuses bölümüne kaydolur.

WhatsApp’ta birinin durumunu nasıl paylaşabilirim?

Yapmanız gereken tek şey, uygulamadaki Durum bölümüne gitmek, oradaki kamera simgesine tıklamak ve bir fotoğrafa/video çekebilir veya doğrudan telefonun galerisinden bir medya dosyası yükleyebilirsiniz. Durum’da paylaşmak istediğiniz fotoğraf veya video yüklendikten sonra gönder düğmesine tıklayın.

Başkasının WhatsApp durumundaki video nasıl paylaşılır?

Eski durum güncellemesini paylaşma: iPhone’da Durumum, Android’de ise Durumum’un yanındaki Diğer seçeneğine dokunun. Ardından, paylaşmak istediğiniz durum güncellemesinin yanındaki Diğer seçeneğine ( veya ) ve sonra da Paylaş’a dokunun.

YouTube video paylaşımı nasıl yapılır?

Videolar

 1. Paylaşmak istediğiniz videoya gidin.
 2. Video oynatıcının altından Paylaş’a dokunun.
 3. Bağlantıyı kopyala’ya dokunun veya bağlantıyı uygulama aracılığıyla doğrudan paylaşmak için ilgili uygulamayı seçin.

Bir YouTube videosu nasıl indirilir?

URL kısmına ‘keepvid.pro’ yazın ve siteye gidin. Burada YouTube’dan kopyaladığınız linki yapıştırın ve ‘Download Now’ butonuna dokunun. Dilerseniz videoyu en yüksek çözünürlükte dilerseniz çözünürlüğünü değiştirerek videoyu indirebilirsiniz.

You might be interested:  Bilgisayar Dersi Hangi Sınıflara Zorunlu?

WhatsApp ne kadar video gönderilir?

Var olan bir videoyu göndermeyi seçtiğinizde, bu 16 MB ile sınırlıdır. Pek çok telefonda bu 90 saniye ile 3 dakika arası uzunluktaki bir video demektir. Eğer 16 MB’tan uzun bir video seçerseniz, videoyu göndermeden önce kesme seçeneğiniz vardır.

WhatsApp durum bildirimi nasıl yapılır?

WhatsApp bildirim ayarlarını özelleştirmek için lütfen aşağıdaki adımları takip edin.

 1. 1 WhatsApp uygulamasına dokunun.
 2. 2 Sağ üst köşede yer alan üç noktaya dokunun.
 3. 3 Ayarlar sekmesine dokunun.
 4. 4 Bildirimler sekmesine dokunun.
 5. 4 Açılan ekrandan tercihlerinize göre bildirim ayarlarını özelleştirebilirsiniz.

WhatsApp duruma gizlice nasıl bakılır?

Whatsapp uygulaması altında ulaştığınız hesap bölümünde gizlilik ve güvenlik başlığı altında yer alan menüye giriş yapabilirsiniz. Bu başlık altında okundu bilgisine ait bir alan yer alır. Uygulama içerisinde yer alan okundu bilgisini kapalı konuma getirmeniz gerekir.

WP durum SS alınca bildirim gidiyor mu?

Hayır bildirim gitmiyor. Her hangi bir arkadaşınızın durum paylaşımından ekran görüntüsü alınca karşı tarafa bildirim ve uyarı gitmez.

Whatsappta kişiye özel durum anlaşılır mı?

Kişilerim: Tüm kişileriniz durum güncellemelerinizi görebilir. Şunlar hariç kişilerim…: Seçtiğiniz kişiler dışındaki tüm kişileriniz durum güncellemelerinizi görebilir. Sadece şu kişilerle paylaş…: Durum güncellemelerinizi sadece seçtiğiniz kişiler görebilir.

WhatsApp durum geçmişi nasıl bulunur?

Gizli dosyaları göster diye bir kutucuk göreceksiniz, onu aktif hale getirin. Aktif hale getirdikten sonra Media klasöründe. Statuses diye bir klasör belirecek. Bu klasörde, WhatsApp kişilerinizin paylaştığı durumları görebilirsiniz.

Başkasının durumu nasıl paylaşılır?

Yapmanız gereken tek şey, uygulamadaki Durum bölümüne gitmek, oradaki kamera simgesine tıklamak ve bir fotoğrafa/video çekebilir veya doğrudan telefonun galerisinden bir medya dosyası yükleyebilirsiniz. Durum’da paylaşmak istediğiniz fotoğraf veya video yüklendikten sonra gönder düğmesine tıklayın.

You might be interested:  Windows 7 Usb Ile Format Nasıl Atılır?

WhatsApp duruma gizlice nasıl bakılır?

Whatsapp uygulaması altında ulaştığınız hesap bölümünde gizlilik ve güvenlik başlığı altında yer alan menüye giriş yapabilirsiniz. Bu başlık altında okundu bilgisine ait bir alan yer alır. Uygulama içerisinde yer alan okundu bilgisini kapalı konuma getirmeniz gerekir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.