Whatsapp Bildirim Ayarları Nasıl Yapılır?

Whatsapp Web sistemine girdikten sonra seçenekler simgesine tıklayarak ayarlar bölümüne giriniz. Bu işlemden sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır. bu ekranda yer alan profil resminizin altında bulunan Bildirimler yazısına tıklayınız. Bu işlemden sonra bildirim ayarlarına ulaşmış olacaksınız.
WhatsApp bildirim ayarlarını değiştirme. WhatsApp’ı açın > Diğer seçenekler > Ayarlar > Bildirimler’e dokunun. Aşağıdakileri seçerek mesaj, grup ve aramalarla ilgili bildirimleri değiştirebilirsiniz: Gelen ve giden mesajlar için sohbet seslerini açmak mı yoksa kapatmak mı istediğiniz.

WhatsApp anında bildirim nasıl açılır?

WhatsApp mesajlarının ve bildirimlerinin size anında ulaşması için telefonunuzun ayarlarının doğru olarak yapılması gerekir.

 1. Telefonunuzda Ayarlar > Uygulamalar > WhatsApp > Veri Kullanımı’na gidin.
 2. Arka plan verisinin sınırlanmadığından emin olun.
 3. Yukarıdaki işlemleri Google Play Servisi için tekrar edin.

WhatsApp bildirimleri ekranda nasıl görünür?

WhatsApp’ı açın > Ayarlar> Bildirimler’e dokunun. Mesaj ve Grup Bildirimleri için Uyarıları Göster ayarının etkinleştirilmiş olduğuna emin olun.

WhatsApp bildirimi nasıl kapatılır?

WhatsApp bildirim ayarlarını özelleştirmek için lütfen aşağıdaki adımları takip edin.

 1. 1 WhatsApp uygulamasına dokunun.
 2. 2 Sağ üst köşede yer alan üç noktaya dokunun.
 3. 3 Ayarlar sekmesine dokunun.
 4. 4 Bildirimler sekmesine dokunun.
 5. 4 Açılan ekrandan tercihlerinize göre bildirim ayarlarını özelleştirebilirsiniz.
You might be interested:  Bilgisayar Destekli Öğretim Nasıl Uygulanır?

WhatsApp bildirimleri kapatınca ne olur?

Whatsapp a girdiginiz an internete baglanir ve o zaman mesajlar gelir. Bildirimleri kapattiginizda ise mesajlar gelir ama bildirimi düşmez. Wifi ile bagliysaniz arkaplan verisi kisitlamak işe yaramaz.

Anında bildirimler nasıl açılır?

Telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açın. Bildirimler’e dokunun. ‘Kilit ekranının’ altında Kilit ekranında bildirimler veya Kilit ekranında’ya dokunun. Sesli ve sessiz bildirimleri göster’i seçin.

Anında bildirimler devre dışı nasıl açılır?

Uygulamamızda aşağı kaydırın, Bildirimler’e dokunun, Bildirimlere İzin Ver ve Sesler seçeneklerini açın veya kapatın.

WhatsApp’taki bildirimler önizleme ekranında nasıl kapatılır?

1- Öncelikle WhatsApp uygulamasını açın ve Ayarlar menüsüne gidin. 2- Ardından ‘Bildirimler’ seçeneğine dokunun ve ‘Önizlemeleri göster’ seçeneğini aktif edin.

WhatsApp’tan gelen mesajları nasıl gizleyebiliriz?

Android’de WhatsApp mesajlarının bildirim ekranında gözükmesini engellemek için Ayarlar > Uygulamalar > WhatsApp > Bildirimler yolu üzerinden seçenekleri pasif hale getirmek kâfi.

WhatsApp bildirim kapatma ne demek?

Whatsapp uygulamasını açın ve ekranın sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunup, açılan menüden Ayarlar seçeneğini seçin. Bildirimler seçeneğini seçin. Ekranın en üstünde bulunan Sohbet Sesleri seçeneğinin yanındaki kutucuğa dokunarak pasif hale getirin. Böylece Whatsapp bildirimleri kapanacaktır.

Telefona gelen mesajların ekranda gözükmemesi için ne yapabilirim?

Android Nougat işletim sistemine sahip telefonlarda mesaj içeriğini gizlemek için: Ayarlar > Kilit Ekranı ve Güvenlik > Kilit Ekranındaki İçerik yolunu izleyin ve menüden İçeriği Gizle seçeneğini seçin. Artık telefon ekranı kapalıyken gelen mesajlar gizlenecektir.

WhatsApp bildirimleri sessize alma ne işe yarar?

WhatsApp’ın geçtiğimiz aylarda Android cihazlar için devreye aldığı “Sessize Al” seçeneği üzerine ve tüm platformlar için geliştirilen WhatsApp Sessiz Mod özelliği ile artık sessize alınan gruplardan mesaj gelince ekranın üst kısmında çıkan uygulama logosu da devredışı bırakılacak.

You might be interested:  Pubg Ne Kadar Internet Yer?

WhatsApp ifade bildirimleri ne demek?

WhatsApp mesaj tepkilerini bildirim olarak alabileceksiniz

Kullanıcılar, her mesajın üzerine yerleştirilecek emoji sayesinde birbirlerine tepki bıraktıklarından haberdar olacaklar. Bunun yanı sıra WhatsApp, tepkilerin bildirim olarak gönderilmesine de izin verecek.

WhatsApp işareti neden çıkıyor?

Whatsapp son sürüm kullanan kullanıcılar, yeni özelliği kullanabilecek. WhatsApp mention özelliğini kullanmak için, grup sohbet penceresinde öncelikle ‘ @ ‘ işareti yazılıyor, sonrasında çıkan listeden mesaj yazmak istenen kişi bulunuyor ve gönder tuşuna basılıyor. Mesajın gönderildiği kişiye bir bildirim gidiyor.

Bildirimlere izin ver ne demek?

Tüm sitelerden gelen bildirimlere izin verme veya engelleme

Ayarlar’a dokunun. Bildirimler’e dokunun. Üstte ayarı açın veya kapatın. Daha sessiz bildirim istemlerine izin vermek için Daha sessiz mesaj kullan (bildirim istemlerinin sizi engellemesini önler) seçeneğine dokunun.

WhatsApp Önizleme nasıl açılır?

1- Öncelikle WhatsApp uygulamasını açın ve Ayarlar menüsüne gidin. 2- Ardından ‘Bildirimler’ seçeneğine dokunun ve ‘Önizlemeleri göster’ seçeneğini aktif edin.

Mesaj bildirimleri nasıl açılır?

Global ayarları değiştirme

 1. Mesajlar uygulamasını açın.
 2. Diğer. Ayarlar’a dokunun. Diğer uygulamaların bildirimlerini durdurma: Bildirimler. ‘Varsayılan ayarlar’ altındaki tüm bildirimleri devre dışı bırakın. Telefonunuzda Mesajlar’dan bildirim alma: Bildirimler’e dokunup. Gelen mesajlar’ı etkinleştirin.

WhatsApp gelen mesaj sesi nasıl açılır?

Samsung, Xiaomi, Huawei gibi android kullanıcıları, Whatsapp > … üç nokta > Ayarlar > Bildirimler yolunu izleyip, Sohbet sesleri seçeneğinin aktif olduğunu kontrol etsinler.

WhatsApp bildirim engeli nasıl kaldırılır?

Engelle listesinin altında “https://web.whatsapp.com” varsa, yanındaki Diğer simgesine > İzin ver’e tıklayın.

Bildirimlerdeki engeli kaldırma

 1. Tarayıcınızda Diğer simgesine > Ayarlar’a tıklayın.
 2. Gizlilik ve Güvenlik > Site Ayarları > Bildirimler’e tıklayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published.