Vatan Bilgisayar Iade Alınabilir Ne Demek?

İade edip paranı geri alabilir veya ürünün sıfırı var ise sıfırını yok ise eş değer özellikte bir ürün alabilirsin demek.

Vatan mağazadan alınan ürün iade edilir mi?

Vatan Bilgisayar Sanayi Ticaret A.Ş. gerekli gördüğü durumlarda ayıplı olmadığı halde değiştirilmek istenen ve mağazadan satın alınan ürünlerde değişim yapmama hakkını saklı tutar.

Mağazadan alınan ürün iade edilir mi?

Mağazadan satın almış olduğunuz ürünü şartlar sağlandığı takdirde iade edebilirsiniz. Bazı mağazalar 15 (On beş) gün içerisinde satın alınmış ürünü koşulsuz olarak aynen iade alırken bazı mağazalar 7 yedi gün içinde bazıları ise aynı gün koşulsuz olarak ürün iadesi yapmaktadır.

Bilgisayar kaç günde iade edilir?

İade Süresi (Cayma Hakkı) Kaç Gündür? Alıcı; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, malı teslim aldığı tarihten itibaren on dört gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

You might be interested:  Kendi Telefonuna Başkasının Whatsapp Ina Nasıl Girerim?

Ürün iadesinde tüketici hakları nelerdir?

Tüketiciler aldıkları ürünü hiçbir koşul belirtmeksizin 14 gün içinde iade edebilir. 14 günlük sürenin başlangıç tarihi, ürünün tüketiciye ulaştığı gündür. Bu süreyi geçmediği sürece tüketiciler memnun kalmadıkları ürünü geri göndererek ödedikleri bedelin kendilerine iade edilmesini isteme hakkına sahiptir.

Aldığım ürünü iade etmek istiyorum ne yapmalıyım?

Cayma Bildirimi Nasıl Yapılacaktır? 6502 sayılı Kanun hükümleri gereğince, “Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin 14 veya 7 gün içerisinde satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir.” Ayrıca, satıcılar cayma hakkı konusunda tüketicinin bilgilendirildiğini ispat etmekle yükümlüdür.

Kutusu açılmış ürün iade edilir mi?

Özel olarak ambalaj ve paket açılması durumunda iadenin mümkün olmadığı haller incelendiğinde de görülecektir ki, eşyanın iadesi hijyen bakımından sorun oluşmuyorsa ya da ürün kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerinden biri değilse cayma yoluyla geri verilip parası geri alınabilir.

Mağaza ürünü iade almıyor ne yapmalıyım?

Mağazadan Alınan Ürün İadesi ve Değişim Süresi 2022

Hiçbir gerekçe göstermeksizin mağazadan alınan ürünün değişimi, şirket politikasına bağlıdır. Eğer mağaza, tüketicilere bu konuda bir hak tanımış ise belirlenen süre içinde değişim gerçekleştirilebilir. Aksi durumda değişim mümkün değildir.

Mağazadan alinan ürün internetten iade edilir mı?

Cayma hakkı, tüketicilere satın aldıkları üründen 14 gün içerisindeki hiçbir koşula bağlı kalmadan iade edebilme imkânı sunar. Tüketicinin cayma hakkını kullandığı tarihten itibaren, satıcı 10 gün içerisinde aldığı toplam bedeli tüketiciye iade etmek durumundadır.

Iade zorunlu mu?

Kapıdan satış (yeni düzenlemedeki ismiyle işyeri dışında kurulan sözleşmeler) 6502 sayılı Kanun’da, uzaktan iletişim araçlarının kullanılması suretiyle yapılan alışverişlerde, mal veya ürün ayıplı olmasa bile, hiçbir gerekçe göstermeden tüketiciye iade etme, değiştirme (cayma) hakkı tanınmış.

You might be interested:  Masaüstü Bilgisayar Dondu Ne Yapmalıyım?

Ürün iade süresi kaç gündür?

Tüketicinin 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkı mevcuttur. Sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkı kullanılabilir.

14 günlük iade süresi ne zaman başlar?

CAYMA HAKKININ SÜRESİ: Alıcı, satın aldığı eğer bir hizmet ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.

Bilgisayar iade edilir mi?

Arızalı/Ayıplı Ürün

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un hükümleri geregince ürünün ayıplı oldugunun servis raporu (DOA) ile onaylanması durumunda iade/degisim talep edilebilir.

Cayma hakkı kullanılamayacak ürünler nelerdir?

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER: 21.ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan

Tüketici Hakları para iadesi nasıl olur?

Tüketici, 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Tüketicinin cayma hakkını kullandığı tarihten itibaren, satıcı 10 gün içerisinde aldığı toplam bedeli tüketiciye iade etmek durumundadır.

Tüketicinin iade hakkı var mı?

(6) Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma süresi dolmadan satıcı veya sağlayıcı, tüketiciden herhangi bir isim altında ödeme yapmasını veya tüketiciyi borç altına sokan herhangi bir belge vermesini isteyemez.

Vatandan alınan ürün kaç günde iade edilir?

Cayma bildirimi tarafımıza ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde, ürüne herhangi bir hasar verilmemesi ve eksiksiz teslim edilmesi şartıyla, tercihinize göre ürünü iade alarak bedelini tarafınıza ödemeyi veya ürün bedeli kadar alış veriş kuponu vermeyi taahhüt ederiz.

You might be interested:  Bilgisayar Nasıl Kopyalanır?

Tüketicinin iade hakkı var mı?

(6) Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma süresi dolmadan satıcı veya sağlayıcı, tüketiciden herhangi bir isim altında ödeme yapmasını veya tüketiciyi borç altına sokan herhangi bir belge vermesini isteyemez.

Koşulsuz iade hakkı nedir?

Tüketiciler, uzaktan yapılan alışverişlerde (İnternet, telefon yoluyla gibi) 14 gün, kapıdan satışlarda yine 14 gün ve taksitli alışverişlerde ise 7 gün içerisinde, hiçbir gerekçe ileri sürmeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir.

Teknosa ürün iadesi nasıl yapılır?

Online kanallarımızdan yaptığınız alışverişleriniz iade işlemleri için; Teknosa hesabınıza giriş siparişlerim (siparişlerim sayfasına linklenmeli) sayfanızdan iade etmek istediğiniz ürünü seçmeniz ve iade et butonuna tıklamanız yeterli.

Leave a Reply

Your email address will not be published.