Netmaster Hangi Internet?

1999 yılında Kablo İnternet kullanımının başlamasından bu yana Türkiye’nin en büyük kablo modem tedarikçisidir. Sürekli stok tutma ve kesintisiz destek verme misyonu ile bunu pekiştirmektedir. Ürün portföyünün tamamı kendi tescilli markası olan Netmaster altında bulunmaktadır.

Netmaster modem kaç ghz?

orijinal ekipman üreticisinin broşürüne göre bu aletin 2.4 ghz / 5 ghz dual band kablosuz bağlantı özelliği vardır. aynı cihazın netmaster markalı yazılımında ise 5 ghz bandı kullanıma kapatılmıştır.

Kablonet için hangi modem?

Kablonet internet hizmetini kullanabilmeniz için Türksat altyapısına uygun modem tercih edilmelidir. Kablonet uyumlu modemler Docsis standartlarını karşılaması gerekmektedir. Şu an için Docsis 2.0 ve Docsis 3.0 modemler Türksat altyapısında çalışmaktadır.

Kablo Net kaç ghz?

Modeminiz aynı anda hem 2.4 Ghz hem de 5 Ghz yayın yapmaktadır. Bu sayede 802.11g / 802.11n ve 802.11ac protokollerinde bağlanabilirsiniz.

Uydunet internet nedir?

Kablonet, ya da 2008-2016 yılları arasında kullandığı adıyla Uydunet, Türksat tarafından işletilip Türkiye’de 24 kentte Kablo TV şebekesi üzerinden hizmet veren bir internet servis sağlayıcısıdır. Kablonet’te doğrudan evlerdeki kablolu televizyon hattına takılan bir modem ile internet sağlanır.

You might be interested:  Whatsapp Or Kodu Nasıl Okutulur?

Cbw 383ZN kaç GHz?

Bu arada Netmaster 383ZN 2.4 ghz desteği var, 5ghz yok.

Modem 5ghz destekliyor mu?

Eğer modeminiz destekliyorsa modem arayüzüne girip işlemi yapabilirsiniz. Tarayıcınıza 192.168.1.1 yazarak arayüze ulaşın. Ardından menüden “Kablosuz Ağ Ayarları” kısmına tıklayın. Burada yer alan “Band” bölümünden 5 GHz’yi seçin.

Kablonet en iyi modem hangisi?

Kablonet modemlerde en çok karşılaşılan “kablonet modem sinyali düşük” veya “kablonet modem kablosuz çekmiyor”, “kablonet kablosuz zayıf sinyal” gibi sorun yaşayan kullanıcılar için en iyi seçenek Technicolor kablonet kablosuz modemleridir.

Kablonet modem dahil mi?

– Kablonet aktivasyon ücreti alınmayacaktır. – Kablosuz modem ücretsiz verilecektir. – VoIP hizmeti sunulacaktır. Kampanya kapsamında 24 ay boyunca aylık 10.000 dakika şebeke içi görüşme hediye edilecektir.

Kablonet modem ne kadar?

Teslim edilmemesi durumunda cihaz bedeli tarife üzerinden (Docsis Modem için 1.250 TL, HD Kutu için 350 TL, Conax Modül için 350 TL, İnteraktif Kutu için 1.000 TL, Huawei ONT Modem için 1.500 TL, ZTE ONT Modem için 700 TL, Smart Kart 100 TL, VDSL Modem için 550 TL) faturaya yansıtılacaktır.

Türksat Kablonet 24 GHz nedir?

2.4 GHz ve 5 GHz, kablosuz modemlerde kullanabileceğiniz iki farklı bant genişliğidir. Bant genişliği, internetinizin hızını belirler. Bu bağlamda da ikisi arasındaki en büyük fark internet hızınıza olan etkileridir. 2.4 GHz 600 Mbps’ye kadar destekleyebilirken 5 GHz ise 1300 Mbps’ye kadar destekler.

24 GHz 100 Mbps alınır mı?

2.4 Ghz ancak köyde 100 mbps verir orada da 100 mbps bulamazsın 🙂 Eğer ki iki duvar gececekse sinyal 2.4 GHz kullanmalısın. Aynı odada 5 GHz idealdir. Apartmanda yaşaıyorsan ve telefonunda wifi kısmına gelince 5-6dan fazla wifi görüyorsan 2.4ghz ile 100mbit görmek hayal.

You might be interested:  Apple Internet Nasıl Açılır?

Kablonet internet hızı nasıl?

Türksat uyduları yardımıyla sinyal alan kablonet, kesintisiz bir internet hızını 10 Mbps ile 100 Mbps arasında sunmaktadır. Ayrıca kullanıcılar, ayda bir kez hız değişikliği yapma hakkına sahiptir.

Uydunet internet nasıl kullanılır?

Uydunet internet nasıl çalışır? Uydunet internet, Dünya etrafında dönen uydularla iletişim kurmak için radyo dalgalarını kullanır. Bilgisayarınız yönlendiricinize ve ardından modeminize bir sinyal gönderir, bu da çatınızdaki özel bir internet uydu çanağına gider.

Uydu internet nasıl oluyor?

Uydu, kurulu bulunan çanak anten ile internet servis sağlayıcı noktasındaki yer istasyonu arasında çift yönlü iletişim sağlar. Bir web sayfasına erişmek istediğinizde, bu istek bilgisayar/tablet/telefonunuzdan uyduya iletilir. Daha sonra uydu, bu isteği internet erişim sağlayıcısında bulunan yer istasyonuna aktarır.

Uydunet için altyapı gerekli mi?

Türksat fiber internet hizmetlerini kullanabilmeniz için adresinizde KabloTV alt yapısının bulunması gerekmektedir.

Netmaster kontrol kanalı kaç olmalı?

Çevrenizdeki kablosuz ağların kullandığı kanalları görüntüledikten sonra modeminizden boşta olan kanalı seçin. Eğer boş ise 2.4 GHz için 1, 6 veya 11. kanalı seçmeniz daha sağlıklı olacaktır.

192.168 ll nasıl girilir?

Modem arayüzüne girmek için;

  1. Adım: İnternet tarayıcınızı açın.
  2. Adım: Arama kısmına 192.168.1.1 yazın (bu adres modemden modeme değişiklik gösterebilir)
  3. 3. Adım: Modemin IP’sine girdiğinizde sizi kullanıcı adı ve şifre ekran karışılayacak.

Master Uydunet modem nedir?

Türksat A.Ş. tarafından verilen fiber internet hizmetidir. Kablo TV altyapısının bulunduğu her yerden internet hizmetini kullanabilirsiniz. Uydunet yani Kablonet, Kablo TV altyapısı üzerinden bilgisayarınıza bağlanan bir modem vasıtasıyla telefon hattına ihtiyaç duymadan internete bağlanmanızı sağlayan bir sistemdir.

Netmaster arayüze nasıl girilir?

  1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne “192.168.1.1” no.lu IP adresini, kullanıcı adı ve şifreye ‘Admin’ yazınız.
  2. Web arayüzde sağ üstte bulunan ‘Gelişmiş/Kablosuz’ seçeneğini, ardından ‘Port yönlendirme’yi seçiniz ve ‘Ekle’ butonuna basınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.