Internet Üzerinden Ikametgah Değişikliği Nasıl Yapılır?

E-Devlet Adres Değişikliği Yapmak için TIKLAYIN Sisteme Elektronik imza yada mobil imza ile giriş yapmanızın ardından sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurarak internet üzerinden ikametgah değişikliği yapabilirsiniz.
E devlet ikametgah değişikliği için öncelikle e-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekir. Sonrasında ise https://www.turkiye.gov.tr/adres-degisikligi-bildirimi adresi üzerinden gerekli yönlendirmeleri takip ederek işlemi tamamlayabilirsiniz.

e-Devlet’ten adres değişikliği dolu konuta nasıl yapılır?

1. Adreste oturan ve ikametgahı bu adrese kayıtlı kişinin e-Devlet hesabına girin. e-Devlet’te Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü çatısı altındaki “Adres Beyanı İçin Muvafakat Verme” hizmetini seçin. 2. “Yeni Muvafakat” butonuna basın. “Adres Beyanı için Muvafakat Ver” seçeneğini seçin.

e-Devlet üzerinden ikametgah değişikliği nasıl yapılır?

E-DEVLET ÜZERİNDEN ADRES DEĞİŞİKLİĞİ

https://www.turkiye.gov.tr/adres-degisikligi-bildirimi adresine gidin. e-Devlet Şifresi ile sisteme giriş yapın. ‘Bu hizmeti kullanarak, yerleşim yeri adresi ve/veya diğer adres bildiriminde bulunabilirsiniz.’ adımını takip edin.

e-Devlet’ten adres değişikliği nasıl yapılır 2022?

Ardından e-Devlet Şifreniz ile sisteme girişinizi sağlayınız. Giriş yaptıktan sonra ‘Bu hizmeti kullanarak, yerleşim yeri adresi ve/veya diğer adres bildiriminde bulunabilirsiniz.’ adımını uygulayın. Uyarı: Bu hizmetten, geçerli e-imza, mobil imza, SMS ile doğrulama yöntemlerinden birini kullanabilirsiniz.

You might be interested:  Whatsapp Ne Anlama Gelir?

Adres değişikliği yapmak için ne gerekli?

İkametgah Değişikliği için Gerekli Belgeler

Ancak beyan edilen adres, eski oturan kişinin ikametgah adresi olarak görünüyorsa, İl Nüfus Müdürlüğüne kimliğinizin yanında kira kontratı ya da bir fatura ile birlikte başvurmanız ve bu belgelerle adres değişikliği bildirimi yapmanız gerekiyor.

Birlikte oturma gerekçesiyle Muvafakatle adres bildirimi nasıl yapılır?

Tanıdığı kişinin adresine kaydolmak isteyen kişinin e-Devlet hesabına girin. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü çatısı altındaki “Adres Değişikliği Bildirimi (Birlikte Oturma İçin / Muvafakatlı)” hizmetini seçin. Adrese kaydolmanız için izin veren kişinin adres bilgileri görüntülenecek. Bu adres seçin.

Adres değişikliği bildirimi Muvafakatlı ne demek?

Muvafakatlı adres bildirimi; kişinin, başka kişi veya kişilerin kayıtlı olduğu adrese bildirimde bulunması ve ilgili adreste oturan ergin kişinin bu bildirime izin vermesi (Muvafakat) şeklinde gerçekleştirilen adres bildirim yöntemidir.

e-Devlet üzerinden adres değişikliği neden yapılmıyor?

Yeni adresinizi e-Devlet Kapısı profilinizde göremiyor iseniz; “Profilim ve Ayarlarım” alanında bulunan “Adres Bilgilerim”deki ”Bilgilerimi Yenile” butonu aracılığıyla Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nde kayıtlı adresinizi bir kez daha güncelleyebilirsiniz.

e-Devlet adres değişikliği kaç gün sürer?

5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu’nun 50’nci maddesine göre, adres değişikliği bildirimi, 20 iş günü içerisinde yapılmalıdır. Süresi içerisinde adres değişikliğini bildirmeyenlere 128,00 TL idari para cezası uygulanmaktadır.

2 adres değişikliği kaç gün arayla yapılır?

5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu’nun 50. maddesine göre yeni bir adreste oturmaya başlayan kişilerin 20 iş günü içerisinde ikametgah değişikliği yapmaları gerekir. 20 iş günü içerisinde ikametgah değişikliği bildiriminde bulunmayan kişilere idari para cezası uygulanır.

2 ikametgah adresi nedir?

Kişinin aynı anda birden çok yerleşim yeri adresi olamaz. (2) Yerleşim yeri dışında kalan ve geçici süre ile oturulan yazlık, kışlık, ikinci veya üçüncü gibi konutlar da kişinin talebi halinde diğer adres olarak tutulur.

You might be interested:  Windows 7 De Arama Nasıl Yapılır?

Adres değişikliği cezası var mı?

Adres Beyanında Bulunmama Cezası

5490 sayılı Kanunun 68 inci maddesi uyarınca 2022 yılı için; Adres bildirim yükümlülüğünü süresi içinde yerine getirmeyen kişilere 128,00 TL, Gerçeğe aykırı adres beyanında bulunan kişilere ise 2673,00 TL.

Adres değişikliği için tapu yeterli mi?

değişiklik için nüfus müdürlüğüne gittiğinizde kiracı iseniz kira kontratı ya da adınıza fatura yeterli olurken mal sahibi iseniz ve binanın iskanı alınmış ise tapu fotokopisi ile yok eğer iskan henüz alınmamış ise yine mecburen üzerinize kayıtlı fatura ile işlem yapabilirsiniz.

2021 adres değişikliği nasıl yapılır?

İkamet değişikliği yapmak için yapılması gerekenler iki şekilde olabilmektedir. Bağlı bulunduğunuz Nüfus Müdürlüğüne müracaat etmek. Bunun için de öncelikle adresinizin bağlı olduğu Nüfus Müdürlüğünü http://adres.nvi.gov.tr internet adresinden sorgulama yaparak öğrenmek. E devlet sistemi üzerinden e imza ile yapmak.

Boş eve ikametgah nasıl alınır?

Nüfus Müdürlükleri’ne yapılan başvuruda beyan edilen adresin boş konut olması halinde, herhangi bir belge istenmiyor. Fakat yeni taşındığınız konutta eski oturan kişinin ikametgahı gözüküyorsa, müdürlüğe kimliğinizin yanı sıra kira kontratı ve bir fatura ile birlikte başvuru yapmanız yeterli olacak.

Nüfus müdürlüklerinden adres değişikliği nasıl yapılır yaptırılır gereken evraklar nelerdir?

  1. Taşındığınız yer daha önce sistemde kayıtlı değilse herhangi bir belgeye ihtiyaç yoktur.
  2. Taşındığınız adres, daha önceden başka bir kişi tarafından beyan edilmiş ise yanınızda yeni adresinize ait doğalgaz, elektrik, su, telefon faturası ya da abonelik sözleşmesi getirmeniz gerekmektedir.

Adres değişikliği için nereye müracaat edilir?

Adres kaydı güncelleme işlemi e-Devlet üzerinden ve en yakın nüfus müdürlüklerinden yapılabiliyor. e-Devlet üzerinden değişiklik yapabilmeniz için öncelikle sisteme şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor.

Adres değişikliği için kaç numarayı aramamız lazım?

Bu sorunla karşılaşan vatandaşların nüfus müdürlüğüne gelerek işlemlerini yaptırması gerekmektedir. Nüfus müdürlüklerince yapılacak kimlik kartı, sürücü belgesi, pasaport ve diğer işlemlerde ise Alo 199 ya da www.nvi.gov.tr internet adresinden randevu alınması gerekiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.