Güvenli Aile Internet Nasıl Iptal Edilir Turkcell?

Aile Profilinde Oyun, Sohbet ve Sosyal Medya seçimini de SMS ile yapabilirsiniz. Alt profiller için GUVENLI yazıp bir boşluk bırakarak istediğiniz alt profil ismini aralarında birer boşluk bırakarak (OYUN SOHBET SOSYAL) 7777’ye kısa mesaj ile gönderebilirsiniz. Turkcell Güvenli İnternet Hizmetini SMS ile de iptal edebilirsiniz.
GUVENLI IPTAL yazıp 2500’a kısa mesaj gönderek, Güvenli İnternet Hizmetini kullanmaktan vazgeçebilirsiniz.

Güvenli internet nasıl devre dışı bırakılır?

Güvenli Internet Servisini iptal etmek için ‘GUVENLI IPTAL’ yazıp 2500’e SMS gönderebilirsiniz.

Güvenli internet neleri engelliyor?

Güvenli İnternet Hizmeti ile tüketicilerin; müstehcenlik, çocukların cinsel istismarı, şiddet, ırkçılık, kumar, dolandırıcılık, zararlı yazılımlar, sağlık için tehlikeli madde temini vd. olumsuz içeriklerden korunması amaçlanmaktadır. Çocuk Profili: Çocuk Profili ‘beyaz liste’ yöntemi ile çalışmaktadır.

Turkcell güvenli arama kilidi nasıl açılır?

www.turkcell.com.tr anasayfasından hesabınıza giriş yapın. Menüde yer alan ‘Güvenli İnternet’ bölümüne tıklayın. Burada size uygun olan ‘Güvenli İnternet Profili’ni seçerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Güvenli İnternet Hizmeti’ni iptal ettirmek istediğinizde aynı bölümden ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

You might be interested:  Windows 11'E Ne Zaman Geçilmeli?

Güvenli internet profili nasıl değiştirilir?

Açılan sayfada sol menüden ‘Güvenli İnternet’ seçeneğine tıklayın. Önünüze gelen sayfada ‘Profil Yok’, ‘Çocuk Profili’ ve ‘Aile Profili’ seçeneklerini görebilirsiniz. Profil seçeneklerinin altında yer alan bilgilere göz gezdirerek dilediğiniz profili seçebilirsiniz.

Türk Telekom ebeveyn kontrolü nasıl kapatılır?

Çağrı Merkezi: Müşterilerimiz, 444 1 444 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri numaramız üzerinden Güvenli İnternet Profil değişikliklerini gerçekleştirebilmektedir. Online İşlemler: Müşterilerimiz, Türk Telekom Online İşlemler web ya da uygulamadan giriş yaparak profil değişikliklerini gerçekleştirebilmektedir.

Internet aile profili nasıl kaldırılır?

GUVENLI IPTAL yazıp 2500’a kısa mesaj gönderek, Güvenli İnternet Hizmetini kullanmaktan vazgeçebilirsiniz.

Aile profilinde neler var?

Aile Profili

Çocuk Profilinden daha geniş içeriğe sahiptir. Aile Profili listesine kumar, intihara yönlendirme, çocukların cinsel istismarı, uyuşturucu, sağlık için tehlikeli madde, fuhuş, müstehcenlik, ırkçılık, terör, şiddet, zararlı yazılım vb. içeriklere sahip siteler dahil edilmektedir.

Güvenli internet kullanımı için ne yapmalıyım?

Güvenli Internet Kullanımı İçin Neler Yapılmalı?

 1. Antivirüs Programı Kullanmak.
 2. Kişisel Bilgi Güvenliğini Sağlamak.
 3. Bağlantı Cihazlarının Güvenliğini Sağlamak.
 4. Doğru Uzunlukta ve Karmaşık Şifreler Kullanmak.
 5. Güncel Yazılım Kullanmak.
 6. E-posta Güvenliğini Sağlamak.
 7. İndirme Güvenliğini Sağlamak.
 8. Güvenlik Duvarı Kullanmak.

Güvenli internet hizmeti abonesi hangisini yapabilir?

Aile Profili

Aile profilinde, Çocuk profiline ek olarak kişisel sitelere, forum ve paylaşım sitelerine erişilebilmektedir. Ancak istenirse oyun siteleri, sohbet siteleri ve sosyal medya siteleri ayrı ayrı veya birlikte seçilerek çocukların bu tür sitelere erişimine kısıtlama getirilebilmektedir.

Guvenli aramayi nasil Kaldiririm?

Güvenli Arama’yı etkinleştirme veya devre dışı bırakma

 1. Android telefonunuzda veya tabletinizde Google uygulamasını açın.
 2. Sağ üstte Profil resminiz veya adınızın baş harfi Ayarlar. Uygunsuz sonuçları gizle’ye dokunun.
 3. Uygunsuz sonuç filtresi’ni açın veya kapatın.
You might be interested:  Halkbank Internet Bankacılığı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Internet güvenlik kilidi nasıl açılır?

Güvenli Arama’yı açmak veya kapamak için:

 1. Çocuk bölümüne gidin.
 2. Pencerenin üst kısmında çocuğun profilini seçin.
 3. İnternet alt bölümüne gidin.
 4. Ayarlar düğmesine tıklayın.
 5. Web etkinliği izleme düğmesinin açık olduğundan emin olun.
 6. Güvenli Arama’yı açmak veya kapatmak için Güvenli Arama açma-kapama anahtarını kullanın.

Superonline ebeveyn kontrolü nasıl yapılır?

www.turkcell.com.tr üzerinden hesabınıza giriş yapın. Menüden Güvenli İnternet Hizmeti seçeneğine gelin. Güvenli İnternet Aile Profili’ni seçtikten sonra Ayarlar bölümünden Güvenli İnternet Kullanım ayarlarınızı belirleyin. Örnek olarak; sadece oyun veya sadece kumar ile ilgili içerikleri ayrı ayrı engelleyebilirsiniz.

Güvenli İnternet hizmeti ücretli mi?

Güvenli İnternet Hizmeti ücretli midir? Güvenli İnternet Hizmeti, GİH’ni tercih eden abonelere ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Güvenli İnternet kullanımı ne demektir?

Güvenli İnternet Hizmeti, sizi internetteki muhtemel zararlı içeriklerden koruyan ücretsiz ve kullanımı kolay bir sistemdir. Bilgisayarınıza yazılım yüklemenize gerek yoktur. Size Aile Profili ve Çocuk Profili olmak üzere iki alternatif sunar.

Türk Net güvenli İnternet nedir?

Güvenli internet hizmeti, ülkemizde internet kullanıcılarının tamamına sunulan ücretsiz bir hizmettir. Çocuk ve aile profilleri ile farklı seçenekler sunan bu hizmeti internet servis sağlayıcılarınızdan talep edebilirsiniz. Dilediğiniz zaman bu hizmeti almaya başlayabilir ya da hizmeti iptal edebilirsiniz.

Devre dışı bırakılan ağ nasıl açılır?

Adım 1: Masaüstü sağ alt köşeden Ağ ve paylaşım merkezi simgesi fare yardımıyla sol tıklanır ve Ağ ve İnternet ayarları öğesi açılır. Adım 2 : Devamında Bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir tıklanır. Adım 3 : Ağ bağlantıları görüntülendikten sonra ilgili ağ bağdaştırıcısı seçilir ve fare ile sol tıklanır.

Bilgisayarda internet bağlantısı nasıl kesilir?

İnternetini kesmek istediğiniz cihaz elinizin altındaysa ağ bağdaştırıcısını devre dışı bırakabilirsiniz. Denetim Masası > Ağ ve Paylaşım Merkezi > Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin bölümünde gözükür.

You might be interested:  Internet Şifremi Nasıl Bulabilirim?

İnternet erişimi nasıl engellenir?

Herhangi bir program için hem gelen hem de giden internet trafiğini, Windows Güvenlik Duvarı sayesinde engelleyebilirsiniz.

 1. Başlat menüsüne tıklayın ve Denetim Masası’na giriş yapın.
 2. Denetim Masası’ndan Windows Defender Güvenlik Duvarı’na tıklayın.
 3. Ardından sağdaki kısımdan Yeni Kural seçeneğine girin.

Güvenli internet profili ne demek?

Kumar, uyuşturucu, fuhuş, müstehcenlik, şiddet, terör, dolandırıcılık, zararlı yazılım gibi kategorilerdeki siteleri engelleyen profildir. Çocuk profiline ek olarak kişisel sitelere, forum ve paylaşım sitelerine erişim sunar. Ayrıca sosyal medya, oyun ve sohbet kategorilerine ayrı ayrı seçimle erişim imkânı sunar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.