Bilgisayar Teknolojisi Nasıl Bir Bölüm?

Bilgisayar Teknolojisi Bölümü Nedir? Bilgisayar teknolojisi bölümü TYT’ ye göre öğrenci kabul eden 2 yıllık ön lisans bölümüdür. Bölümün amacı çalıştığı kurumda bilgisayar sistemleri ile ilgili kurulum, bakım onarım gibi gerekleri yerine getirecek meslek mezunları yetiştirmektir.
Bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü, bilgisayar ile ilgili her işi yapan bir bölümdür. Bu bölümü okuyan kişiler kamu kuruluşlarında ve özel sektörde rahat bir şekilde iş yapabilirler. Lisans bölümü olan bu eğitim programı kişilere oldukça donanımlı bir meslek hayatı sağlamaktadır.

2 yıllık Bilgisayar teknolojisi okuyan ne iş yapar?

2 yıllık Bilgisayar Teknolojisi Bölümü ne iş yapar? Bilgisayar teknolojisi mezunları, bilgisayarların ve makinelerin programlamasından sorumludur. Tüm bilgisayarların işletim sistemlerinin kurulumunu yapmak ve sistemin düzgün çalışması ve bakımının yapılması temel görevleri arasındadır.

Bilgisayar teknolojisi nerelerde çalışabilir?

Bilgisayar Teknolojisi mezunlarının iş imkanlarına örnek aşağıdaki gibidir.

 • MEB’e bağlı olan okullar ve özel okullar.
 • Üniversitelerde bilgi işlem departmanları
 • Hastaneler.
 • Çeşitli bakanlıklara bağlı teşkilat veya birimlerde yer alabilirler.
 • Teknik servisler.
 • Web tasarım şirketleri.
 • Reklam ajansları
 • Teknik servisler.
 • You might be interested:  Bilgisayar Klavyesinde Soru Işareti Nasıl Yazılır?

  Bilişim teknolojileri ne kadar maaş alır?

  Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri mezunları maaş aralığı 4000 TL ile 7000 TL arasındadır. Bir yıllık deneyime sahip bağımsız bir çalışan ortalama 4000 TL kazanırken kamuda görevli iki yıl deneyim sahibi bir uzman ise 5000 TL ile 7000 TL arasında kazanmaktadır.

  Bilgisayar teknolojisi nedir ne iş yapar?

  Bilgisayar Programları mezunları, sektörün ihtiyaç duyduğu yazılım, ağ ve internet teknolojilerini bilen ve bu alanda uygulama yapan bütün sanayi kuruluşlarında, yönetim ve hizmet alanlarında sistem çözümleyicisi ve uygulama programcısı, bilgisayar donanım ve yazılım üreten ve pazarlayan işletmelerde ve bilgi işlem

  Bilgisayar teknolojisi Sayısal mı?

  Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, üniversitelerde eğitimi verilmekte olan 4 yıllık bir lisans bölümüdür. Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümü yalnızca Sayısal puan türünden tercih edilebilir.

  Bilişim Teknolojileri bölümü kaç puan?

  Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü 2021 taban puanları en düşük 226,73591, en yüksek 480,23959’dur. Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü 2021 başarı sıralaması en düşük 562199, en yüksek 29641’dir.

  Bilgisayar teknolojisi bölümü kaç yıllık?

  Bilgisayar Teknolojisi bölümü, 2 yıllık bir bölümdür. Özellikle tercih dönemlerinde araştırılan bu bölüm ile en çok merak edilenlerin başında, ‘Bilgisayar Teknolojisi bölümü hangi üniversitelerde var?’ sorusu gelmektedir.

  Bilişim Teknolojileri bölümü kaç yıllık?

  Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü üniversitelerde Ticari İlimler ya da Uygulamalı Bilimler Fakültesi kapsamında eğitimi verilmekte olan 4 yıllık bir lisans bölümüdür. Bölüm yalnızca Sayısal puan türüne göre öğrenci kabul etmektedir.

  Hangi mesleğin maaşı daha yüksek?

  Türkiye’de En Çok Para Kazandıran Meslekler

  Uzman Doktorlar. Avukatlar. Pilotlar. Yazılım Mühendisleri.

  Bilgisayarla ilgili meslekler nelerdir?

  10 POPÜLER BİLİŞİM MESLEĞİ

  1. Yazılım Geliştirme Uzmanlığı
  2. PMP Proje Yöneticisi (Project Management Professional)
  3. iOS ve Android Mobil Yazılım Uzmanlıkları
  4. Oracle Veritabanı Uzmanlığı (DBA)
  5. Kurumsal Mimari Uzmanlığı – TOGAF.
  6. Teknik Destek Uzmanlığı
  7. İşletim Sistemi Yöneticiliği.
  8. Sistem, Ağ ve Güvenlik Uzmanlığı
  You might be interested:  Internet Nasıl Hızlandırılır Windows 10?

  Yazılım mühendisi ne kadar maaş alıyor?

  Mesleğe yeni başlayan bir yazılım mühendisinin alacağı maaş miktarı yaklaşık 6 bin 500 TL ile 6 bin 750 TL arasındadır. Meslekte 5 yıl deneyimli yazılım mühendisinin alacağı maaş miktarı yaklaşık 6 bin 800 TL ile 6 bin 800 TL arasındadır.

  Bilgisayar teknolojisi bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

  Bilgisayar Teknolojisi Programı Bulunan Tüm Üniversiteler

 • AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ (Uzaktan Öğretim) (2 Yıllık)
 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ (Uzaktan Öğretim) (2 Yıllık)
 • BATMAN ÜNİVERSİTESİ (2 Yıllık)
 • ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ (2 Yıllık)
 • DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (2 Yıllık)
 • HATAY MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ (2 Yıllık)
 • Bilgisayar teknolojisi ve Bilişim Sistemleri ne kadar maaş alır?

  Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri mezunları maaş aralığı 4500 TL ile 7000 TL arasındadır. Bir yıllık deneyime sahip bağımsız bir çalışan ortalama 4500 TL kazanırken kamuda görevli iki yıl deneyim sahibi bir uzman ise 5500 TL ile 7000 TL arasında kazanmaktadır.

  Bilgisayar Programcılığı ne kadar maaş alır?

  Ön lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra meslek hayatına başlayan bilgisayar programcıları, en düşük 5.500 TL, en yüksek 12.380 TL ve ortalama 6.710 TL maaş almaktadır.

  Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri ne kadar maaş alır?

  Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri mezunları maaş aralığı 4500 TL ile 7000 TL arasındadır. Bir yıllık deneyime sahip bağımsız bir çalışan ortalama 4500 TL kazanırken kamuda görevli iki yıl deneyim sahibi bir uzman ise 5500 TL ile 7000 TL arasında kazanmaktadır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.