Bilgisayar Başlarken Açılan Programlar Nasıl Kapatılır?

Peki başlangıçta açılan programları nasıl kapatacağız? Klavyemizde ki 3 tuşa sırasıyla basıyoruz. Bu tuşlar Ctrl + Alt+ Delete ’ dir. Tuşlara bastıktan sonra karşımıza sade ve 4-5 seçenekten oluşan menü kısmı gelir. Kilitle, kullanıcı değiştir, oturumu kapat ve görev yöneticisi.

Başlangıçta açılan uygulamaları nasıl kapatırız?

windows + r tuşlarını kullanarak çalıştırı açınız daha sonra buraya msconfig yazcaksın. 4. sıradaki başlatmaya tıklayıp bilgisayar açıldığındaki otomatik çalışan programları görüceksin hangisinin başlamasını istemiyorsan yanından tiki kaldırıp tamam a basıcaksın.

Bilgisayar açılışında hangi program çalıştırma?

Windows 10’da başlangıçta otomatik olarak çalıştırılacak bir uygulama ekleme. Başlangıç düğmesini seçip başlangıçta çalıştırmak istediğiniz uygulamayı bulmak için kaydırın. Uygulamaya sağ tıklayın, Diğer’i ve ardından Dosya konumunu aç’ı seçin. Bu, uygulama kısayolunun kaydedildiği konumu açar.

Bilgisayarı hızlandırmak için ne yapmalıyım Windows 10?

Masaüstünde sağa tıklayarak açılan pencereden kişiselleştir seçilir ve açılan sayfanın sol kısmından renkler bulunur. Renkler menüsünde saydamlık efekti kapalı hale getirilir ve Windows 10 hızlandırılır. Bilgisayarların hızlı ve verimli çalışmasını sağlamak için düzenli olarak güncellemeleri yapmak gerekir.

Başlangıç nasıl açılır?

Başlangıç Ayarları’na dokunun veya tıklayın. Başlangıç Ayarları’nı görmüyorsanız Gelişmiş seçenekler’e dokunun veya tıklayın ve sonrasında Başlangıç Ayarları’na dokunun veya tıklayın. Yeniden başlat’a dokunun veya tıklayın ve bilgisayarınızın yeniden başlatılmasını bekleyin.

You might be interested:  Windows 7 Disk Temizleme Ne Işe Yarar?

Windows 10 başlangıç programları nerede?

2. Çalıştır’ı açın: Bunun için Başlat menüsüne Çalıştır yazabilir veya Windows + R klavye kısayolunu kullanabilirsiniz. Çalıştır aracını açtıktan sonra shell:startup yazın ve Enter’a basın. Başlangıç klasörü, Dosya Gezgini’nde açılacak.

Windows 7 Başlangıç nerede?

Bunun için Görev Çubuğu’na sağ tıklayıp Görev Yöneticisi’ni açmak ve Başlangıç sekmesine girmek yeterli.

Bilgisayarımın hızlanması için ne yapabilirim?

Gereksiz olarak bilgisayarda bulunan başlangıç uygulamaları da bilgisayarınızı oldukça yavaşlatır. Bilgisayarınızda arama bölümüne “msconfig” yazdıktan sonra başlatma seçeneğine tıkladıktan sonra tüm uygulamaları kapatabilir ve bu sayede bilgisayarın çalışma hızını arttırabilirsiniz.

Bilgisayarı hızlandırmak için ne yapmak gerekir?

Bunu yapmak kolaydır. Başlat menüsüne gidin, Defrag ve ardından Optimize et seçeneğine tıklayın. Bu işlem biraz zaman aldığı için son şey olarak yapmak isteyebilirsiniz. Bu nedenle PC’nizi gece boyunca çalışmaya bırakabilirsiniz.

Bilgisayarı hızlandırmak için ne yapabiliriz?

Bilgisayar Hızlandırma Yolları

 1. Güç ayarlarınızı değiştirin.
 2. Başlangıçta çalışan programları devre dışı bırakın.
 3. 3. Disk önbelleğe almayı hızlandırmak için ReadyBoost’u kullanın.
 4. 4. Windows ipuçlarını ve püf noktalarını kapatın.
 5. Arama dizini oluşturmayı kapatın.
 6. Sabit diskinizi temizleyin.

Başlangıç onarma nasıl yapılır?

Ayarlar altından güvenli moda erişme:

 1. Kurtarma ayarlarını açın.
 2. Gelişmiş başlangıç altından Şimdi yeniden başlat’ı seçin.
 3. Bilgisayarınız yeniden başlatılıp Bir seçenek belirleyin ekranı görüntülendikten sonra Sorun Gider > Gelişmiş seçenekler > Başlangıç Ayarları > Yeniden Başlat’ı seçin.

Gelişmiş seçeneklere nasıl girilir?

Gelişmiş Önyükleme Seçenekleri ekranı, Windows ‘un gelişmiş sorun giderme modlarında başlamasını sağlar. Bilgisayarınızı açıp Windows başlamadan önce F8 tuşuna basarak menüye erişebilirsiniz.

Windows 10 dan ayarlara nasıl girilir?

Aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak Ayarlar uygulamasını açmayı deneyin:

 1. Başlat simgesine tıklayın ve Ayarlar öğesini seçin.
 2. Başlat simgesine tıklayın, Ayarlar yazın ve uygulamayı listeden seçin.
 3. Başlat simgesine sağ tıklayın ve menüden Ayarlar öğesini seçin.
 4. Windows ve I tuşlarına aynı anda basın.
You might be interested:  Thread Ne Demek Bilgisayar?

Windows 7 başlangıçta açılan uygulamalar nasıl kapatılır?

Çalıştır ya da Programları veya dosyaları ara bölümüne msconfig yazın enter tuşuna basın. Sistem Yapılandırması Genel sekmesinde Başlangıç Ögelerini Yükle çek işaretini kaldırın. Sonra Tümünü Devre Dışı Bırak tıklayın.

Msconfig ayarları nasıl açılır?

Windows’ta, Arama alanına msconfig yazın ve ardından arama sonuçlarından Windows 10’da Sistem Yapılandırması veya Windows 8’de msconfig ögesini seçin. Sistem Yapılandırması penceresi açılır.

Windows 7 Başlangıç nerede?

Bunun için Görev Çubuğu’na sağ tıklayıp Görev Yöneticisi’ni açmak ve Başlangıç sekmesine girmek yeterli.

Leave a Reply

Your email address will not be published.