Whatsapp Okundu Bilgisi Kapatma Ne Ise Yarar?

 • Okundu Bilgisi: Karşısındaki ”Tik” işaretini kaldırmanız halinde artık, whatsapp okundu bilgisini kimse göremeyecektir.
 • ” Eğer Okundu bilgisini kapatırsanız, diğer kişilerin okundu bilgilerini göremezsiniz.
 • Yani bizler eğer Whatsapp okundu bilgisini kapatırsak, bize yazı yazan kişiler bizim o mesajı okumadığımızı anlayacaktır.
 • Bu sayede karşı taraf mesajı okuduğunuzu bilir. Bu nedenle mavi tık kapatma işlemi aslında okundu bilgisini kapatmaktır. WhatsApp’ta okundu bilgisi yani mavi tiki kaldırarak karlı tarafında mesajı okuyup okumadığını görmesini engelleyebilirsiniz.

  WhatsApp okundu bilgisi kapanırsa ne olur?

  Whatsapp okundu bilgisini kapatırsanız, okuduğunuz mesajlar karşı tarafta okundu olarak (mavi tik) gözükmez. Bunun yerine okuduğunuz mesajlar karşı tarafta beyaz iki tik (mesaj ulaştı) şeklinde gözükür. Bununla birlikte siz de karşı tarafın mesajı okuyup okumadığını göremezsiniz.

  WhatsApp okundu bilgisi nasıl anlaşılır?

  Gruptaki tüm katılımcılar mesajınızı okuduğunda ise iki mavi onay işareti görüntülenir.

  Okundu bilgisi nasıl kontrol edilir

  1. Mesaj başarıyla gönderilmiştir.
  2. Mesaj, alıcının telefonuna veya bağlı cihazlarından herhangi birine başarıyla teslim edilmiştir.
  3. Alıcı mesajınızı okumuştur.
  You might be interested:  Windows 7 Için Hangi Internet Explorer?

  WhatsApp okundu bilgisi ne işe yarar?

  Gönderdiğiniz her mesaj için, mesajınızın ne zaman teslim edildiği, alıcı tarafından ne zaman okunduğu veya oynatıldığı ile ilgili ayrıntıları mesaj bilgisi ekranında görebilirsiniz.

  WhatsApp görüldü atmak ne demek?

  Okundu veya Görüldü, sohbet ettiğiniz kişi mesajınızı okumuş veya fotoğraf, ses dosyası veya videoyu görmüştür. Sesli Mesaj için, sohbet ettiğiniz kişi mesajı görmüş ancak henüz oynatmamıştır.

  WhatsApp okundu bilgisini kapatıp açınca mavi tik olur mu?

  Okundu bilgisini kapatıp açınca mavi tik olur mu? WhatsApp’ta mavi tik mesajı gelen kişinin o mesajı gördüğünüze emin olmasını sağlar. Bu sayede karşı taraf mesajı okuduğunuzu bilir. Bu nedenle mavi tık kapatma işlemi aslında okundu bilgisini kapatmaktır.

  WhatsApp Mavi tik olmadan okunduğunu nasıl anlarım?

  Okunma zamanını merak ettiğiniz mesaja basılı tutun. Ekranın en üstünde çıkan “i” simgesine tıklayın. Bu simgeye bastığınızda mesaj bilgisine ulaşacaksınız. Gönderdiğiniz mesajın karşı tarafa ne zaman iletildiğini ve karşıdaki kişinin bu mesajı ne zaman okuduğunu bu bilgi sekmesinden okuyabilirsiniz.

  Gönderilen mesajın okunduğunu nasıl anlarız?

  İnternete bağlıyken bir metin mesajı gönder.

  Arkadaşın (okundu bilgileri açıksa) mesajını okuduğunda, ‘Okundu’ kelimesini ve onun altında bir zaman damgası göreceksin. Arkadaşın ‘onun’ mesajını okuduğunda benzer bir şey görecektir. Eğer internete bağlı değilsen mesaj bunun yerine SMS şeklinde gönderilecektir.

  WhatsApp’da birinin bana baktığını nasıl anlarım?

  Resmi olarak WhatsApp uygulaması içerisinde böyle bir imkan yer almıyor. Birkaç uygulama indirerek profilinize kimin baktığını görebilirsiniz. WhatsApp hesabıma kim baktı programı kendi veri tabanını kullanarak profil ziyaretlerine dair kullanıcıları bilgilendiren uygulamalar olarak nitelendirilir.

  WhatsApp grupta görüldü nasıl anlaşılır?

  android için ise şöyle; gönderdiğiniz her mesaj için, mesajınızın sohbet ettiğiniz kişi veya kişilere ne zaman ulaştığının, okunduğunun veya oynatıldığının detaylarını gösteren bir mesaj bilgisi ekranı görebilirsiniz.

  You might be interested:  Call Over Internet Sorunu Nasıl Çözülür?

  Whatsappta kişiye özel durum anlaşılır mı?

  Kişilerim: Tüm kişileriniz durum güncellemelerinizi görebilir. Şunlar hariç kişilerim…: Seçtiğiniz kişiler dışındaki tüm kişileriniz durum güncellemelerinizi görebilir. Sadece şu kişilerle paylaş…: Durum güncellemelerinizi sadece seçtiğiniz kişiler görebilir.

  WhatsApp hangi durumlarda çevrimiçi gösterir?

  Bir kişinin çevrimiçi olması, bu kişinin cihazında WhatsApp’ın ön planda açık ve İnternet’e bağlı olduğunu gösterir. Ancak bu durum her zaman kişinin mesajınızı okuduğu anlamına gelmez. Son görülme, kişinin WhatsApp’ı en son ne zaman kullandığını gösterir.

  WhatsApp mesajı kimler gördü?

  Whatsapp Grup Mesajı Kimler Okudu Android

 • Whatsapp uygulamasını ve grup sohbetini açın.
 • Göndermiş olduğunuz mesajın üzerine basılı tutun.
 • Ekranın sağ üst köşesinde yer alan … üç noktaya dokunun ve Bilgi seçeneğini seçin.
 • Açılan sayfada gönderdiğiniz mesajı okuyanları görebilirsiniz.
 • Birine görüldü atmak ne demek?

  anladığım kadarıyla tanım: karşı tarafın mesajını okuyup cevap vermeme durumu.

  WhatsApp okunmadı olarak işaretle ne işe yarar?

  Yeni özellik, diyalog içerisindeki “görüldü” durumunu ya da akış kronolojisini değiştirmiyor, sadece daha sonra cevap verilmesi planlanan mesajların hatırda kalmasını sağlamayı amaçlıyor.

  Son görülmeyi kapatmak ne demek?

  Hiç kimse yaparak son görülmenizi kapatırsanız siz de kimsenin son görülmesini göremezsiniz.

  WhatsApp son görülme kapatma ne demek?

  WhatsApp’ta son görülme özelliğini kapatmak için bu adımları uygulayın; WhatsApp’ta isteyen kullanıcılar ‘son görülme’lerini kapatabilirler. Bu özellik kapatıldığında arkadaşlarınız sadece ‘çevrimiçi’ olduğunuzda ‘çevrimiçi’ yazısını görecek.

  WhatsApp hangi durumlarda çevrimiçi gösterir?

  Bir kişinin çevrimiçi olması, bu kişinin cihazında WhatsApp’ın ön planda açık ve İnternet’e bağlı olduğunu gösterir. Ancak bu durum her zaman kişinin mesajınızı okuduğu anlamına gelmez. Son görülme, kişinin WhatsApp’ı en son ne zaman kullandığını gösterir.

  You might be interested:  Internet Hızı Çok Yavaş Ne Yapmalıyım?

  Last seen ne demek?

  whatsapp’daki son online olma saatini gösterir. yuva yıkar.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.