Whatsapp Karanlık Mod Nasıl Yapılır Android?

Android’te Karanlık Modu Yapmak Android Whatsapp kullanıcıları; ayarlar kısmından ekran kısmına tıklamalıdır. Daha sonra gece modu ya da karanlık modu bölümüne tıklayarak karanlık mod özelliğini kullanmak mümkün oluyor.
Android telefonlarda; WhatsApp güncellemesi yapıldıktan sonra telefonun uygulama ayarlarına girilerek sohbetler bölümünden tema seçeneği seçilip “Koyu” bölümü tıklanmalı. Bu düzenlemeler yapıldıktan sonra WhatsApp karanlık mod kullanıma açılacaktır.

WhatsApp nasıl siyah yapılır Android?

Koyu mod nasıl kullanılır

 1. WhatsApp’ı açın, ardından Diğer seçenekler > Ayarlar > Sohbetler > Tema’ya dokunun.
 2. Aşağıdaki seçeneklerden birini işaretleyin: Koyu: Koyu modu açar. Açık: Koyu modu kapatır. Varsayılan sistem ayarı: Cihaz ayarlarınıza uyum sağlayacak şekilde WhatsApp’ta koyu modu etkinleştirir.

WhatsApp siyah Tema nasıl yapılır?

Android telefonlarda öncelikle WhatsApp’ı güncelleyip açtıktan sonra uygulama ayarlarına girmeniz gerekiyor. Ardından; Sohbetler bölümündeki Tema seçeneğinden “Koyu“ bölümüne tıklayarak WhatsApp karanlık moda geçebilirsiniz.

WhatsApp gizli mod nasıl açılır?

Android kullanıyorsanız Google Store’dan, iOS kullanıyorsanız App Store’dan WhatsApp güncellemelerini denetleyin. Karanlık modu Android’de aktif etmek için, uygulamada Ayarlar sekmesine girin orada Sohbetler seçeneğine tıklayın ve tema seçeneğinden “Koyu” temayı seçin.

You might be interested:  Ziraat Mobilinternetten Internet Faturası Ödeme Nasıl Yapılır?

Karanlık mod nasıl yapılır?

Bunun için lütfen aşağıdaki adımları takip edin.

 1. 1 Uygulamalar ekranında Ayarlar öğesine dokunun.
 2. 2 Ekran öğesini seçin.
 3. 3 Karanlık mod ayarları öğesine dokunun.
 4. 4 Programlandığı gibi aç öğesini aktif edin.
 5. 5 Kendinize uygun şekilde ayarlayın.

iPhone WP koyu tema nasıl yapılır?

Koyu mod nasıl kullanılır

 1. iPhone’da Ayarlar > Ekran ve Parlaklık’a gidin.
 2. GÖRÜNÜŞ altında aşağıdaki seçeneklerden birini işaretleyin: Koyu: Koyu modu etkinleştirir. Açık: Koyu modu devre dışı bırakır. Otomatik: Koyu modu belirli bir saatte otomatik olarak açılacak şekilde etkinleştirir.

iPhone 6 Karanlık mod nasıl açılır?

Koyu Mod’u açma

 1. Ayarlar’a gidip Ekran ve Parlaklık’a dokunun.
 2. Koyu Mod’u açmak için Koyu’yu seçin.

WhatsApp karanlık mod nedir ne işe yarar?

WHATSAPP KARANLIK MOD ANDROİD

Karanlık mod, ekranın daha karanlık olarak kullanılması anlamına geliyor. Karanlık modda kullanılan telefonlar hem az şarj yiyor hem de insanların gözleirni daha az yoruyor. Estetik olarak da daha güzel göründüğü düşünülen karanlık mod neredeyse her uygulamada kullanılıyor.

Siyah Ekran Nasıl Yapılır?

Koyu temayı etkinleştirin

 1. Cihazınızın Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Erişilebilirlik’i seçin.
 3. ‘Ekran’ bölümünde Koyu tema’yı açın.

WhatsApp çevrimdışı nasıl yapılır?

Ayarlar> Gizlilik> Durum adımlarını takip ediniz. Daha sonra buradan kişilerim seçiliyse tüm kişileriniz çevrim içi olup olmadığınızı görebiliyor demektir. Buradan kişiler yerine hiç kimse yazanı tercih ediniz. Bu şekilde çevrim içi özelliğini kapatmış olursunuz.

WhatsApp karanlık mod nasıl kapatılır?

WhatsApp’ı açın, Diğer seçenekler > Ayarlar > Sohbetler > Tema’ya dokunun. Aşağıdaki seçeneklerden birini işaretleyin: Koyu: Koyu modu açar. Açık: Koyu modu kapatır.

Dark Mode nasıl açılır?

Koyu temayı açma

 1. Android cihazınızda Google Chrome’u. açın.
 2. Sağ üstte Diğer Ayarlar. Temalar’a dokunun.
 3. Kullanmak istediğiniz temayı seçin: Pil Tasarrufu modu açıkken veya mobil cihazınız cihaz ayarlarında Koyu renk temaya ayarlıyken Chrome’u Koyu temada kullanmak istiyorsanız Sistem Varsayılanı tercihini seçin.
You might be interested:  Eba Nasıl Internet Veriyor?

Karanlık modu uygula nedir?

Cihazınızın Ayarlar uygulamasını Ayarlar uygulaması açın. Erişilebilirlik’e dokunun. Ekran bölümünün altında Koyu tema’yı veya Rengi tersine çevir’i açın. Koyu tema, Android sistem kullanıcı arayüzü ve cihazınızda çalışan uygulamalar için geçerlidir.

Koyu tema nasıl devre dışı bırakılır?

Telefonunuzun Koyu temasını açma veya kapatma

 1. Telefonunuzda Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Ekran’a dokunun.
 3. Koyu temayı etkinleştirin veya devre dışı bırakın.

Mesajlar nasıl siyah olur?

Android akıllı telefonlarda mesajlar uygulamasına dahil edilen Karanlık Mod özelliği basit bir şekilde aktif edilebiliyor. Bunun için öncelikle uygulamaya giriş yaptıktan sonra sağ üstteki üç nokta simgesi üzerinden ‘Enable Dark Mode’ seçeneğine tıklamak gerekiyor.

Siyah Ekran Nasıl Yapılır?

Koyu temayı etkinleştirin

 1. Cihazınızın Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Erişilebilirlik’i seçin.
 3. ‘Ekran’ bölümünde Koyu tema’yı açın.

Google siyah tema nasıl yapılır?

Koyu temayı açma

 1. Android cihazınızda Google Chrome’u. açın.
 2. Sağ üstte Diğer Ayarlar. Temalar’a dokunun.
 3. Kullanmak istediğiniz temayı seçin: Pil Tasarrufu modu açıkken veya mobil cihazınız cihaz ayarlarında Koyu renk temaya ayarlıyken Chrome’u Koyu temada kullanmak istiyorsanız Sistem Varsayılanı tercihini seçin.

WhatsApp’ın rengi değişti mi?

Artık karanlık mod veya orijinal adıyla ‘Dark Mode’ yok. Bunun yerine özelliğin ismi ‘Night Mode’, Türkçe adıyla ‘gece modu’ olarak değiştirildi. Gece modu sohbet veya mesajlar listesi, aramalar ve durum için çalışıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.