Whatsapp Durum Nasıl Eklenir?

1- Whatsapp uygulamasını açın. 2- Durum sekmesine gidin. Durumunuzu eklemek için kalem simgesine dokunun.
Durum özelliği nasıl kullanılır

 1. WhatsApp’ı açın > DURUM’a dokunun.
 2. Şu adımları izleyin: Yazılı durum güncellemesi oluşturmak için Metin’e dokunun. Emoji veya GIF eklemek için Emoji’ye, yazı tipi seçmek için T’ye veya arka plan rengi seçmek için Renk’e dokunabilirsiniz.
 3. Gönder simgesine dokunun.

WhatsApp durum ayarları nasıl yapılır?

Durum gizliliğinizi değiştirmek için

 1. Durum’a dokunun. Android: ‘ne dokunun Diğer seçenekler > Durum gizliliği. iPhone: Gizlilik’e dokunun.
 2. Aşağıdaki seçenekler arasından tercihinizi yapın: Kişilerim: Tüm kişileriniz durum güncellemelerinizi görebilir.

30 saniyeden uzun WhatsApp durum videolarını nasıl paylaşırız?

30 Saniyeden Uzun WhatsApp Durum Videolarını Nasıl Paylaşırız?

 1. Adım: WhatsCut Pro+ uygulamasını Android cihazınıza indirin.
 2. Adım: Uygulamayı çalıştırdığınızda cihazınızda bulunan tüm videoları gösteren bir bölümle karşılaşacaksınız.
 3. 3. Adım: Seçilen video yeni bir arayüzde açılacaktır.

WhatsApp durum resmi nasıl kaydedilir?

Durumunu indirmek istediğiniz kişi profiline tıklayıp alt kısımda yer alan yeşil indirme simgesine dokunmak kâfi. Ardından ilk pencerede yer alan profiller üzerinden indirmek istenilen kişi durumuna tıklayıp indirme düğmesine dokunmak yeterli.

You might be interested:  Spam Olarak Bildir Ne Demek Whatsapp?

Başkasının WhatsApp durumu nasıl paylaşılır?

Yapmanız gereken tek şey, uygulamadaki Durum bölümüne gitmek, oradaki kamera simgesine tıklamak ve bir fotoğrafa/video çekebilir veya doğrudan telefonun galerisinden bir medya dosyası yükleyebilirsiniz. Durum’da paylaşmak istediğiniz fotoğraf veya video yüklendikten sonra gönder düğmesine tıklayın.

WhatsApp durum geçmişi nasıl bulunur?

Gizli dosyaları göster diye bir kutucuk göreceksiniz, onu aktif hale getirin. Aktif hale getirdikten sonra Media klasöründe. Statuses diye bir klasör belirecek. Bu klasörde, WhatsApp kişilerinizin paylaştığı durumları görebilirsiniz.

WhatsApp durumunu herkes görebilir mi?

WhatsApp hikayeler özelliğinin aktif edilmesiyle birlikte kullanıcılar bu özelliği artık kullanmaya başladı. Durum güncellemesi de olarak adlandırılan “Hikayeler’ özelliği ile artık herkes 24 saat silinebilin fotoğraflar ve GIF’ler paylaşabiliyor.

WhatsApp durum güncellemesi video kaç saniye?

Durum’da maksimum 30 saniyelik bir video paylaşabilirsiniz. Şu anda, Durum’a daha uzun videolar göndermek mümkün değildir. Daha önce aldığınız bir videoyu göndermeye çalışıyorsanız sohbet içinde ‘yönlendir’ özelliğini kullanarak WhatsApp ile videoyu iletebilirsiniz.

WhatsApp’tan uzun video gönderme nasıl yapılır?

Ayarlar sekmesinden videonun çözünürlüğünün 320p olarak ayarlanması ve videonun yeniden kaydedilmesi gerekir. Bu sayede videonun boyutu düşürülerek Whatsapp’ta belirtilen 16 MB limitine kadar video kaydetmek mümkün olur.

WP de en fazla kaç dakikalık video gönderilir?

Var olan bir videoyu göndermeyi seçtiğinizde, bu 16 MB ile sınırlıdır. Pek çok telefonda bu 90 saniye ile 3 dakika arası uzunluktaki bir video demektir. Eğer 16 MB’tan uzun bir video seçerseniz, videoyu göndermeden önce kesme seçeneğiniz vardır.

WhatsApp durum arşivi nerede?

Peki ya arşiv bölümü nerede? – Sohbetler bölümünden arşivlemek istediğiniz sohbeti sağdan sola doğru hızlı bir şekilde kaydırın. Sağ tarafta karşınıza çıkan arşivle seçeneğinden o sohbeti arşivleyebilirsiniz. – Arşivlenen dosyayı görmek içinse ekranı yukarı doğru ve hemen ardından aşağı doğru kaydırın.

You might be interested:  Bilgisayar Günlük Hayatta Hangi Amaçlar Için Kullanılır?

WhatsApp resimler nasıl indirilir?

WhatsApp > Ayarlar > Saklama Alanı ve Veriler’e giderek tercihlerinizi yönetebilirsiniz. WhatsApp’ın fotoğrafları, ses dosyalarını, videoları ve belgeleri ne zaman otomatik olarak indireceğini buradan seçebilirsiniz. Her bir medya türüne dokunun ve Hiçbir zaman, Wi-Fi veya Wi-Fi ve Hücresel Veri arasından seçim yapın.

WhatsApp kişi gizleme nasıl oluyor?

WhatsApp’ta Ayarlar’a gidin:

 1. Android: Diğer seçenekler > Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Gruplar’a dokunun.
 2. iPhone: Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Gruplar’a dokunun.
 3. KaiOS: Seçenekler > Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Gruplar’a dokunun.

WhatsApp gelen fotoğrafları neden kaydetmiyor?

Medya dosyalarının galerinize kaydedilmemesinin nedenleri arasında yeterli kullanılabilir alanın olmaması yer alıyor. Akıllı telefonunuzda yeterli depolama alanı yoksa anlık mesajlaşma uygulaması üzerinden gelen fotoğraf ve videolar otomatik olarak kaydedilmez.

WhatsApp Durum kim gördü?

Görüntülemelerini görmek istediğin duruma dokun. simgesine dokun. Bu, ekranın en altında, göz şekilli bir simgenin hemen üstündedir. Dokunduğunda simge, durumunu görüntüleyen kişilerin bir listesini gösterecek şekilde açılır.

WhatsApp duruma gizlice nasıl bakılır?

Whatsapp uygulaması altında ulaştığınız hesap bölümünde gizlilik ve güvenlik başlığı altında yer alan menüye giriş yapabilirsiniz. Bu başlık altında okundu bilgisine ait bir alan yer alır. Uygulama içerisinde yer alan okundu bilgisini kapalı konuma getirmeniz gerekir.

Rehberde kayıtlı olmayan kişi WhatsApp durumunu görebilir mi?

Şunlar hariç kişilerim…: Seçtiğiniz kişiler dışındaki tüm kişileriniz durum güncellemelerinizi görebilir. Sadece şu kişilerle paylaş…: Durum güncellemelerinizi sadece seçtiğiniz kişiler görebilir.

WhatsApp ayarları nerede?

Android: Diğer seçenekler > Ayarlar > Hesap > Gizlilik’e dokunun. iPhone: Ayarlar > Hesap > Gizlilik’e dokunun. KaiOS: Seçenekler > Ayarlar > Hesap > Gizlilik’e basın. Masaüstü: Menü > Ayarlar > Gizlilik’e dokunun.

WhatsApp duruma neler yazabilirim?

En Güzel Whatsapp Durumları Sözleri

 • Bir hasret kadar uzakta olsan da bir nefes kadar yakınsın, ömrüme ömür katan yarim.
 • Kapı açılır, sen yeter ki kapıya vurmayı bil.
 • Kendini beğenmiş insanları severim.
 • Çok düşünüyorum ama çok söyleyemiyorum.
 • Ey iki adımlık yerküre, senin bütün arka bahçelerini gördüm ben.
 • Unutma!
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published.