Whatsapp Durum Mesaj Okunduğu Nasıl Anlaşılır?

Üç noktalı Menü düğmesine dokunun, ardından “Bilgi” adlı seçeneği seçin. Bu, iletinizin “Teslim Edildi” ve “Okundu” zamanı’nı görüntüler. “Teslim Edildi” iletinizin karşıya ulaştığı tarihi ifade eder. “Okundu” ise iletinin mesajı gönderdiğiniz kişi tarafından okunduğunu ifade eder.
Gönderdiğiniz her mesaj için, mesajınızın ne zaman teslim edildiği, alıcı tarafından ne zaman okunduğu veya oynatıldığı ile ilgili ayrıntıları mesaj bilgisi ekranında görebilirsiniz. Mesaj bilgisi ekranını görmek için: Bireysel bir sohbeti veya grup sohbetini açın. Gönderdiğiniz mesaja dokunun ve basılı tutun.

WhatsApp durum mesajı kimler gördü?

Durumunu kimlerin görüntülemiş olduğunu bilmek için okundu bilgisinin açık olması gerekir.

Okundu bilgisini etkinleştirmek için izleyen adımları kullan:

 • Sağ alt köşedeki Settings’e (Ayarlar) dokun.
 • Account’a (Hesap) dokun.
 • Privacy’ye (Gizlilik) dokun.
 • ‘Read receipts’in (Okundu bilgisi) yanındaki düğmeye dokun.
 • Gönderilen mesajın okunduğunu nasıl anlarız?

  İnternete bağlıyken bir metin mesajı gönder.

  Arkadaşın (okundu bilgileri açıksa) mesajını okuduğunda, ‘Okundu’ kelimesini ve onun altında bir zaman damgası göreceksin. Arkadaşın ‘onun’ mesajını okuduğunda benzer bir şey görecektir. Eğer internete bağlı değilsen mesaj bunun yerine SMS şeklinde gönderilecektir.

  You might be interested:  Ziraat Kartı Internet Bankacılığına Nasıl Açılır?

  WhatsApp okundu bilgisi nerede?

  Ayarlar’ı seçin > Tamam’a basın. Hesap > Gizlilik’i seçin. Aç’a basın. Okundu bilgisi’ni seçin.

  Okundu bilgisini kapatınca duruma baktığım görülür mu?

  Okundu bilgisini kapatıp bakın baktığınızı göremiyorlar ama siz de durumunuza bakanları göremiyorsunuz.

  WhatsApp durumu gördüğümü nasıl gizlerim?

  Durum gizliliği hakkında

  1. Durum’a dokunun. Android: ‘ne dokunun Diğer seçenekler > Durum gizliliği. iPhone: Gizlilik’e dokunun.
  2. Aşağıdaki seçenekler arasından tercihinizi yapın: Kişilerim: Tüm kişileriniz durum güncellemelerinizi görebilir.

  Whatsappta kişiye özel durum anlaşılır mi?

  Kişilerim: Tüm kişileriniz durum güncellemelerinizi görebilir. Şunlar hariç kişilerim…: Seçtiğiniz kişiler dışındaki tüm kişileriniz durum güncellemelerinizi görebilir. Sadece şu kişilerle paylaş…: Durum güncellemelerinizi sadece seçtiğiniz kişiler görebilir.

  SMS mesaj teslim edildi ne demek?

  Teslim Edildi ifadesi mesaj gönderdiğiniz kişinin o an aktif olduğuna ve mesajınızdan haberdar olduğuna delalet eder. Onay kutucuğunda mesaj gönderdiğiniz kişinin profil resmi görünüyorsa (1): Mesajınız açılmış ve okunmuş demektir. İşaretin üzerine giderek okunma tarih ve saatini görebilirsiniz.

  Gelen bir mesajı işleme alındı ne demek?

  İşleme alındı demek; söz konusu başvurunun alındığını belirtir.

  Iphone mesajın okunduğunu nasıl anlarız?

  İphone’da Mesaj Okundu Bilgisi Nedir, Nasıl Açılır?

  1. Önce ayarlara girin.
  2. Ardından mesajlar uygulamasını bulun ve içine girin. İçeri girdiğiniz zaman “okundu bilgisi gönder” ayarı karşınıza gelecek. Bu ayarı aktif ettiğiniz zaman mesajı okuduğunuza dair bilgi karşı tarafa verilecektir.

  WhatsApp Mavi tik olmadan okunduğunu nasıl anlarım?

  Okunma zamanını merak ettiğiniz mesaja basılı tutun. Ekranın en üstünde çıkan “i” simgesine tıklayın. Bu simgeye bastığınızda mesaj bilgisine ulaşacaksınız. Gönderdiğiniz mesajın karşı tarafa ne zaman iletildiğini ve karşıdaki kişinin bu mesajı ne zaman okuduğunu bu bilgi sekmesinden okuyabilirsiniz.

  Okundu bilgisi kapatılırsa durumunda ne olur?

  Whatsapp okundu bilgisini kapatırsanız, okuduğunuz mesajlar karşı tarafta okundu olarak (mavi tik) gözükmez. Bunun yerine okuduğunuz mesajlar karşı tarafta beyaz iki tik (mesaj ulaştı) şeklinde gözükür. Bununla birlikte siz de karşı tarafın mesajı okuyup okumadığını göremezsiniz.

  You might be interested:  Windows 7 De Çalıştır Komutu Nerede?

  WhatsApp’ta mavi tik nasıl olur?

  Android cihazlar için;

  İkinci adım: Hesap > Gizlilik adımını takip edin. Üçüncü adım: Mesajlaşma menüsü altından Okundu bilgisi yanındaki işareti kaldırın. İşte bu kadar! Okundu bilgisi yani mavi tik artık mesajlaştığınız arkadaşlarınıza iletilmeyecek.

  WhatsApp son görülme kapatılırsa ne olur?

  Whatsapp uygulamasında son görülme kapalı olsa da kişilerin çevrimiçi olduklarını görmek mümkündür. Bunun yanında son görülme özelliğinin kapatılması halinde diğer kullanıcıların da son görülmesini göremezsiniz.

  Mavi tik nasıl açılır?

  Kapatmış olduğunuz okundu bilgisini yeniden açmak için yapmanız gereken, yine cihazınızdan WhatsApp’ı açıp, alt kısımda yer alan Ayarlar’a, oradan Hesap, sonra da Gizlilik konumlarına ulaşmaktır. Ardından Okundu Bilgisi’nin yanında yer alan kutucuğa dokunarak, okundu bilgisini aktif etmeniz yeterli olacaktır.

  WhatsApp durum geçmişi nasıl bulunur?

  Gizli dosyaları göster diye bir kutucuk göreceksiniz, onu aktif hale getirin. Aktif hale getirdikten sonra Media klasöründe. Statuses diye bir klasör belirecek. Bu klasörde, WhatsApp kişilerinizin paylaştığı durumları görebilirsiniz.

  Sadece şu kişilerle paylaş ne demek?

  Şunlar Hariç Kişilerimle Paylaş: Eğer bazı kişilerin durumunuzu görmesini istemiyorsanız bu seçenek üzerinden kişileri belirleyebilirsiniz. Sadece Şu Kişilerle Paylaş: Bu sayede ise yalnızca seçtiğiniz kişilerle WhatsApp durumlarınızı paylaşabilirsiniz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.