Whatsapp Da Işletme Hesabı Nasıl Açılır?

Whatsapp işletme hesabı açabilme için ilk önce Whatsapp işletme uygulamasını indirip doğrulama veya onaylama yapmanız gerekecektir. Whatsapp işletme hesabını açmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. İşletme hesabı bir süreç olarak ele alınır.
WhatsApp Business hesabı oluşturulması

 1. İşletme Ayarlarınızda WhatsApp Hesapları kısmına gidin.
 2. Ekle’ye tıklayın.
 3. Bir WhatsApp Hesabı Oluşturun’a tıklayın.
 4. WhatsApp Hesabı Oluşturun kısmında: Hesap adı: WhatsApp Business hesabınız için bir ad girin.
 5. Kişi Ekleyin ve İzinleri Ayarlayın kısmında:
 6. Ata’ya tıklayın.

WhatsApp işletme hesabına nasıl geçer?

Ana ekranınızda WhatsApp Business simgesine dokunun. 3. Hizmet Koşulları’nı inceleyin: WhatsApp Business Hizmet Koşulları’nı okuyun, ardından Kabul Et ve Devam Et’e dokunarak koşulları kabul edin. 4. Kaydolun: WhatsApp Business, WhatsApp Messenger’da kullandığınız telefon numarasını otomatik olarak algılar.

WhatsApp işletme hesabı ücretli mi?

WhatsApp Business, küçük işletme sahipleri düşünülerek geliştirilmiş, Android ve iPhone’da kullanmak üzere ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir uygulamadır.

WhatsApp işletme hesabı nasıl onaylanır?

WhatsApp’ta yeşil onaya başvurmak için, bir talep göndermeniz gerekiyor. Yeşil tik talebiniz WhatsApp tarafından onaylandıktan sonra, müşterilerinizle iletişim kurduğunuzda numaranız otomatik olarak işletme adınızın yanında yeşil bir tik işareti gelecektir.

You might be interested:  Ttnet Kablosuz Internet Şifremi Nasıl Öğrenebilirim?

Şirket WhatsApp hattı nasıl alınır?

WhatsApp Business uygulamasını kurmak için:

 1. WhatsApp Business uygulamasını Google Play Store’dan indirin.
 2. İşletmenizin telefon numarasını doğrulayın.
 3. Dilerseniz hesabınızı bir yedeklemeden geri yükleyebilirsiniz.
 4. İşletme adınızı belirleyin.
 5. Profilinizi oluşturun. Diğer seçenekler > Ayarlar > işletme adınıza dokunun.

Whatsappta neden işletme hesabı yazar?

WhatsApp işletme hesabı, WhatsApp Business isimli uygulama üzerinden oluşturulmuş kullanıcı kayıtlarına verilmiş özel isimdir. Bu uygulama; yine WhatsApp tarafından, genel olarak küçük ölçekli işletmelerin müşteri ile mesajlaşmasını sağlamak amacıyla geliştirilmiştir.

WhatsApp işletme hesabı kime ait?

Resmi işletme hesabı: WhatsApp bu hesabın geçerli ve özgün bir markaya ait olduğunu belirlemiştir. “Resmi işletme hesapları”nın profillerinde ve sohbet yazışmasındaki başlığın yanında yeşil onay işareti bulunur. İşletmeyi telefon rehberinize eklemediyseniz bile işletmenin adını görürsünüz.

WhatsApp işletme hesabının farkı nedir?

Örneğin, uygulamanın profil kısmında; işletme veya şirket tanımı, konum, e-posta, internet sitesi ve diğer seçenekleri bulunuyor. Bu alanlar iş profili ile ilgili olduğu için normal WhatsApp’ta olmayan seçenekler. Bir diğer fark ise; WhatsApp Business’ta sabit hat üzerinden hesap oluşturulabilecek.

İşletme hesabını kimler kullanır?

WhatsApp Business, 2018 yılının Ocak ayında kullanılmaya başlanmıştır. Mesajlaşma fonksiyonlarının yanında işletmelere özel olarak geliştirilmiş özellikler de sunan bu versiyon üzerinden yapılan her kullanıcı kaydı, otomatikman WhatsApp işletme hesabı olarak kabul edilir.

İşletme hesabı ne işe yarar?

Bir işletme, WhatsApp Business araçlarından herhangi birini kullanarak bir hesap oluşturduğu ancak WhatsApp, hesabın gerçek olup olmadığını belirlemediği anlamına gelir. Bir hesap varsayılan olarak ‘İşletme hesabı’ olarak listelenir.

İşletme hesabı nasıl açılır?

İşletmeye ait konumlar grubu oluşturmak için:

Bilgisayarınızdan İşletme Profili Yöneticisi’nde oturum açın. İki veya daha fazla konumunuz varsa sayfanın sağ üst köşesindeki İşletmeye ait konumlar grubu oluştur düğmesini tıklayın. İşletme hesabı oluştur’u tıklayın.

You might be interested:  Whatsapp Da Ekli Olduğumu Nasıl Anlarız?

WhatsApp işletme hesabında çevrimiçi görünür mü?

WhatsApp uygulamasını 2.21.13.17 numaralı beta sürümüne güncelleyen Android kullanıcıları artık bir işletmeyle sohbet ederken çevrimiçi veya son görülme durumu yerine “İşletme Hesabı” yazdığını görecekler.

WhatsApp neden yeşil?

WhatsApp sürüm 2.18.11 ile ticari WhatsApp hesaplarında, kabarcık bir görünüme sahip yeni yeşil renginin geldiği tespit edildi. Bu yeni kabarcıklı yeşil rengi, sohbetteki ticari kişinin onaylı hesap olduğunu doğrulamak için kullanıcılara sunuluyor.

WhatsApp Business ve WhatsApp aynı anda kullanılır mı?

İyi haber ise, işletme sahipleri, aynı telefonda hem WhatsApp hem de WhatsApp Business kullanabilecekler.

WhatsApp Business aynı anda kaç kişi kullanabilir?

WhatsApp’ı aynı anda dört adede kadar ikincil cihazda kullanabilirsiniz ancak WhatsApp hesabınıza tek seferde yalnızca bir adet telefon bağlayabilirsiniz. WhatsApp hesabınızı kaydettirmeniz ve yeni cihazlarınızı telefonunuza bağlamanız gerekir.

Bu sohbet artık bir işletme hesabıyla yapılıyor ne demek?

Bu yazı, mesajlaştığınız kişinin WhatsApp’ı işletme hesabıya kullandığını gösterir. Eğer karşıdaki kişi WhatsApp Business uygulaması ile WhatsApp’ı kullanıyorsa yani işletme hesabına sahipse o sohbet ekranında bu bildiriyi görürsünüz.

WhatsApp işletme hesabı çevrimiçi görünür mü?

WhatsApp uygulamasını 2.21.13.17 numaralı beta sürümüne güncelleyen Android kullanıcıları artık bir işletmeyle sohbet ederken çevrimiçi veya son görülme durumu yerine “İşletme Hesabı” yazdığını görecekler.

İşletme hesabı kime ait?

Resmi İşletme Hesabı

WhatsApp, bu hesabın gerçek bir markanın sahibi olduğunu belirlemiştir. Bir ‘Resmi işletme hesabı’ profilinde ve sohbet konusundaki başlığın yanında yeşil bir onay rozetine sahiptir. İşletmeyi adres defterinize eklemediyseniz, işletmenin adı görünür.

İşletme hesabı nasıl açılır?

İşletmeye ait konumlar grubu oluşturmak için:

Bilgisayarınızdan İşletme Profili Yöneticisi’nde oturum açın. İki veya daha fazla konumunuz varsa sayfanın sağ üst köşesindeki İşletmeye ait konumlar grubu oluştur düğmesini tıklayın. İşletme hesabı oluştur’u tıklayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published.