Whatsapp Business Ne Işe Yarar?

WhatsApp Business Ne İşe Yarar? Günümüzde işletmelerin dijitalleşmesine öncelik olan WhatsApp Business, işletmelerin müşteri ile iletişimini arttırmak için oldukça yararlı bir uygulama. WhatsApp Business’ın WhatsApp’tan en büyük farkı sabit telefon numaraları üzerinde hesap oluşturabilmesidir.
WhatsApp Business, mesajları otomatik hale getirmeyi, sıralamayı ve hızlı bir şekilde cevaplamayı sağlayan araçlar sunarak müşterilerle iletişime geçmeyi kolaylaştırır. Üstelik uygulama, aynı WhatsApp Messenger gibi görünecek ve çalışacak biçimde tasarlanmıştır.

WhatsApp Business ın farkı nedir?

Whatsapp Business ve Whatsapp’ın Farkları

Whatsapp Business cep telefonu veya sabit telefon numaralarına kurulabilirken Whatsapp yalnızca cep telefonu numaraları için hesap oluşturmaya izin veren bir uygulamadır.

WhatsApp Business kimler girebilir?

Şirket ya da herhangi bir firma sahibi WhatsApp Business’a geçerek hem özel hesabını hem de iş hesabını iki ayrı cihaza gerek duymadan rahatlıkla kullanabilecek.

WhatsApp Business kaç telefonda kullanılır?

İki hesap farklı telefon numaralarına bağlı olduğu sürece aynı anda hem WhatsApp Business uygulamasını hem de WhatsApp Messenger’ı kullanabilirsiniz. Bir telefon numarasının aynı anda iki uygulamaya birden bağlı olması mümkün değildir.

You might be interested:  Whatsapp Kodu Nasıl Taranır?

WhatsApp Business nedir nasıl kullanılır?

WhatsApp Business uygulaması, işletmenizi verimli bir şekilde yönetmenize yardımcı olacak çeşitli araçlar sunar.

WhatsApp İşletme Araçlarını Keşfedin

  1. Kısayol: Yeni müşterilerin sizinle iletişime geçmesini kolaylaştırın.
  2. Mesajlaşma araçları: Önceden temel konuşmaları hazırlamak için WhatsApp mesaj şablonlarını kullanın.

WhatsApp işletme hesabı güvenli mi?

Bu uygulama, doğrudan Whatsapp tarafından geliştirilmiştir. Yani herhangi başka bir şirketin Whatsapp adını kullanarak ürettiği bir yazılım değildir. Buradan hareketle söz konusu uygulamanın oldukça güvenilir olduğunu söyleyebiliriz. WhatsApp işletme hesabı, güvenilirliğini sahip olduğu özellikler ile sağlar.

WhatsApp işletme hesabı çevrimiçi görünür mü?

WhatsApp uygulamasını 2.21.13.17 numaralı beta sürümüne güncelleyen Android kullanıcıları artık bir işletmeyle sohbet ederken çevrimiçi veya son görülme durumu yerine “İşletme Hesabı” yazdığını görecekler.

WhatsApp Business iki kişi kullanabilir mi?

Ücretsiz WhatsApp Business uygulamasının ne yazık ki çoklu kullanım konusunda sınırlamaları mevcut. Aynı hesaba WhatsApp Web’den ve mobil uygulamadan aynı anda erişebilirsiniz fakat WhatsApp Business’ı birden fazla kullanıcıyla API desteği olmadan kullanamazsınız.

WhatsApp Business iki telefonda kullanılabilir mi?

-WhatsApp’ı aynı anda dört adede kadar ikincil cihazda kullanabilirsiniz ancak WhatsApp hesabınıza tek seferde yalnızca bir adet telefon bağlayabilirsiniz. -WhatsApp hesabınızı kaydettirmeniz ve yeni cihazlarınızı telefonunuza bağlamanız gerekir.

WhatsApp Business en fazla kaç kişi kullanabilir?

WhatsApp’ı aynı anda dört adede kadar ikincil cihazda kullanabilirsiniz ancak WhatsApp hesabınıza tek seferde yalnızca bir adet telefon bağlayabilirsiniz. WhatsApp hesabınızı kaydettirmeniz ve yeni cihazlarınızı telefonunuza bağlamanız gerekir.

WhatsApp nasıl 2 telefonda kullanmak?

Nasıl mı? Ayarlar’a gidin (sağ üst köşedeki üç nokta) ve Masaüstü Görünümü’ne geçin, bu da sizi QR kodlu bir sayfaya götürecektir. (WhatsApp masaüstü ana sayfasına yönlendirilirseniz, sol üstteki ‘WhatsApp Web’ i tıklamanız yeterlidir). Artık WhatsApp’ı her iki telefonda da kullanabilirsiniz.

You might be interested:  Platinum Hediye Internet Kampanyası Nasil Yapilir?

Bir WhatsApp’ı iki telefonda nasıl kullanırım?

WhatsApp, şu anda yalnızca bilgisayarları ikincil cihaz olarak kullanmayı destekleyen Bağlantılı Cihazlar özelliği aracılığıyla hesabınızın birden fazla cihazda kullanılmasını teknik olarak destekliyor. Yani bu özelliğin hem iOS hem de Android’de kullanılmasını engelleyecek bir sorunun olmaması lazım.

WhatsApp işletme hesabı kime ait?

WhatsApp Business, 2018 yılının Ocak ayında kullanılmaya başlanmıştır. Mesajlaşma fonksiyonlarının yanında işletmelere özel olarak geliştirilmiş özellikler de sunan bu versiyon üzerinden yapılan her kullanıcı kaydı, otomatikman WhatsApp işletme hesabı olarak kabul edilir.

WP işletme hesabı ücretli mi?

WhatsApp Business hizmeti kapsamında WhatsApp işletme API, işletmelerin 24 saate kadar ücretsiz olarak müşterilerden gelen mesajlarını yanıtlamasına izin verecek.

WhatsApp işletme hesabı nasıl geçilir?

8. İşletme profilinizi oluşturun: KEŞFET > İşletme profili’ne dokunun. Buradan işletmenizle ilgili adres, açıklama veya mesai saatleri gibi önemli bilgileri ekleyebilirsiniz. 9. Sohbet başlatın. İşletme profiliniz hazır. veya simgesine dokunun, ardından mesaj göndermek için bir kişiyi aratın veya seçin.

WhatsApp Business ücreti ne kadar?

Normal WhatsApp’tan Farkı ne? WhatsApp Business, başlangıçta ücretsiz olacak.

WhatsApp işletme hesabı kime ait?

Resmi işletme hesabı: WhatsApp bu hesabın geçerli ve özgün bir markaya ait olduğunu belirlemiştir. “Resmi işletme hesapları”nın profillerinde ve sohbet yazışmasındaki başlığın yanında yeşil onay işareti bulunur. İşletmeyi telefon rehberinize eklemediyseniz bile işletmenin adını görürsünüz.

WhatsApp Business nasıl iptal edilir?

WhatsApp’ta bir işletmeden mesajlar almayı durdurmak için, işletmeden gelen sohbeti açın. Ardından işletme adına ve > İşletmeyi Engelle’ye dokunun. WhatsApp’ta bir işletmenin engelini kaldırmak için, WhatsApp ayarlarına gidin. Hesap > Gizlilik > Engellenmiş kişiler > işletme adı > Engeli kaldır’a dokunun.

WhatsApp işletme hesabı nasıl geçilir?

8. İşletme profilinizi oluşturun: KEŞFET > İşletme profili’ne dokunun. Buradan işletmenizle ilgili adres, açıklama veya mesai saatleri gibi önemli bilgileri ekleyebilirsiniz. 9. Sohbet başlatın. İşletme profiliniz hazır. veya simgesine dokunun, ardından mesaj göndermek için bir kişiyi aratın veya seçin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.