Uac Nasıl Kapatılır Windows 8?

UAC yazın ve sağdan ‘Ayarlar’a tıklayın. Sol kısımda ‘Kullanıcı Hesabı Denetimi ayarlarını değiştir’ seçeneği gözükecek. Buna tıklayın ve ayar penceresini açın. Buradaki ayarı en aşağıya çekip ‘Tamam’ deyin.

Windows UAC nasıl kapatılır?

UAC Nasıl Kapatılır? Nasıl Açılır?

  1. Başlat düğmesi, Denetim Masası, Kullanıcı Hesapları ve Aile Güvenliği ( ya da, ağ etki alanına bağlıysanız, Kullanıcı Hesapları) ve ardından Kullanıcı Hesapları’nı tıklatarak Kullanıcı Hesapları’nı açın.
  2. Kullanıcı Hesabı Denetimi’ni aç veya kapat’ı tıklatın.

UAC nedir Windows 8?

Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC), Windows işletim sistemlerindeki bir güvenlik bileşenidir. UAC, kullanıcıların sık kullanılan görevleri kullanıcı değiştirmek, oturumu kapatmak veya Farklı Çalıştır özelliğini kullanmak zorunda kalmadan, ister yönetici yetkileri olmadan, ister yönetici olarak gerçekleştirmelerini sağlar.

UAC nasıl açılır Windows 8?

Ayarlar menüsü altında Denetim Masasını seçiniz. Denetim masasına ulaştıktan sonra Kullanıcı Hesapları’nı tıklayınız. Kullanıcı hesaplarına girdikten sonra Kullanıcı Hesabı Denetim ayarlarını değiştirin.

UAC Disabled nedir?

Eğer SQL gibi özel bir uygulamayı cluster yapıyorsanız veya Third Party backup ürünü kullanıyorsanız olası problemlerin yaşanmaması için önerim UAC’ın (User Account Control Settings) kapatılmasıdır.

Denetim masası kullanıcı hesapları nedir?

UAC, Windows Vista ile birlikte gelen gelişmiş bir kullanıcı yönetim bileşenidir. UAC ile kullanıcı hesaplarının değişik düzeylerde yetkilerle donatılması sağlanmıştır. Windows Vista’da normal bir kullanıcının yapabileceği işlemler sınırlıdır.

Windows 10 kontrol paneli nerede?

Denetim Masası’nı açma

Görev çubuğundaki arama kutusuna denetim masası yazın ve Denetim Masası’nı seçin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.