Internet Üzerinden Işkur Başvurusu Nasıl Yapılır?

Resmi internet sitesinden iş arayanlar bölümünü seçip, e- mail ve telefon üzerinden kayıt olunabilir. İŞKUR’a üye olduktan sonra özgeçmiş hazırlanması gerekir. Özgeçmiş hazırlandıktan sonra iş arama durumu aktif hale getirilir. Üye kaydı ve cv tamamlandıktan sonra iş ilanları sekmesine tıklayarak başvuru yapılabilir.
İŞKUR’a e-devlet üzerinden ulaşmak mümkün. E-devlete TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapıktan sonra İŞKUR seçeneğine gidip İŞKUR işlemleri yapabilirsiniz. Ancak internet üzerinden İŞKUR ilanlarına başvuruda bulunmak için öncelikle İŞKUR sitesine (https://www.iskur.gov.tr/) girmeniz gerekiyor.

İŞKUR başvuru nasıl yapılır?

İşte İŞKUIR iş başvurusu yollları;

 1. https://esube.iskur.gov.tr üzerinden.
 2. Alo 170 üzerinden.
 3. İŞKUR birimine şahsen müracaat ederek yapılır.

Internetten İŞKUR iş başvurusu nasıl yapılır?

İnternet şubesinin ana sayfasında yer alan “iş arayan” seçeneğine giriş yaparak özgeçmiş oluşturabilirsiniz. CV oluştur bölümü üzerinden istenilen bilgileri girebilirsiniz. Size uygun olan iş ilanlarını aramak için İŞKUR resmi internet sitesinde yer alan iş bulma formunu doldurabilirsiniz.

You might be interested:  Whatsapp Cevrimici Nasil Gorunur?

İŞKUR başvuru nasıl yapılır 2022?

BAŞVURULAR NASIL, NEREDEN YAPILACAK? İŞKUR personel alımı başvuruları 25 Mayıs – 6 Haziran 2022 tarihleri arasında, e-Devlet üzerinden ‘Türkiye İş Kurumu – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım’ hizmeti veya ‘Kariyer Kapısı’ https://isealimkariyerkapisi. cbiko.gov.tr” internet adresinden alınacaktır.

İŞKUR kamu iş başvurusu nasıl yapılır?

İş arayanlar niteliklerine uygun kamu ilanlarına başvuru işlemini; İŞKUR internet şubesinden https://esube.iskur.gov.tr/ Alo 170 İletişim Hattı üzerinden. En yakın İŞKUR birimine şahsen müracaat ederek.

E devletten İŞKUR başvurusu nasıl yapılır?

İŞKUR kayıt belgenizi e devlet üzerinden alabilirsiniz. Bunun için e devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra arama kısmına gelin. Buraya İŞKUR kayıt belgesi diye yazarak aratın. Çıkan ilk sayfada İŞKUR kayıt belgenizi kolay bir şekilde temin edebilirsiniz.

İŞKUR başvuru şartları nelerdir?

KATILIM ŞARTLARI NELERDİR?

 • Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
 • 18 yaşını tamamlamış olmak,
 • Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
 • Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç),
 • Çalışma sonucu elde edilen hane gelirinin net asgari ücretin 1,5 katını aşmaması
 • İŞKUR iş arama nasıl yapılır?

  1. Kamu Kurumları veya Özel Sektör Firmalarında işçi statüsüyle çalışmak üzere iş arayanlar, ister İnteret Şubesi isterse en yakın İŞKUR İl Müdürlüğü aracılığıyla sisteme üye olup, özgeçmişlerini kayıt ettikten sonra yine İnternet Şubesini kullanarak;
  2. 1- Kişisel bilgileriyle eşleşen iş ilanlarına doğrudan ulaşabilirler,

  İŞKUR üzerinden işe girdiğimi nasıl anlarım?

  kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizle sayfaya e devlet sistemine giriş yapabilirsiniz. Daha sonra e-devlet sisteminde bulunan e hizmetler bölümünden ‘İŞKUR’ başlığını bulmalısınız. İŞKUR’un sunduğu hizmetler arasından ‘İş Başvurusu Sonucu Sorgulama’ başlığını seçmelisiniz.

  Bir işte çalışırken Işkura başvuru yapılabilir mi?

  Sosyal yardım almak isteyen vatandaşların en çok sorduğu soruların başında ‘ailede sigortalı çalışan sosyal yardıma engel mi? ‘ sorusu geliyor. İl Müdürü Canbolat böyle bir durumun olmadığını, sigortalı çalışanın da sosyal yardım alabileceğini belirtti.

  You might be interested:  Whatsapp Ta Birinin Çevrimiçi Olduğunu Nasıl Anlarız?

  İŞKUR evde paketleme iş başvurusu nasıl yapılır?

  Evde paketleme işi yapmak isteyenlerin, adreslerine en yakın İŞKUR şubesine giderek kayıt yaptırmaları gerekiyor. Ayrıca kayıttan önce ise İŞKUR evde ek iş başvuru formunu doldurmak gerekiyor. Başvuru yapanların eğitim sertifika belgeleri İŞKUR meslek danışmanı tarafından kayıt edilecek.

  İŞKUR kayıt belgesi nasıl alınır?

  Bunun için size en yakın İŞKUR merkezine gidebilir ya da https://esube.iskur.gov.tr linkinden internet üzerinden de kayıt olabilirsiniz. Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra yine merkezden iş arayan kayıt belgesini almak istediğinizi beyan ederek kısa bir süre içinde belgenizi alabileceksiniz.

  İŞKUR’da memur olmak için ne yapmalıyım?

  İŞKUR personel ve memur alımı başvurusu nasıl yapılır?

  1. Aradığınız pozisyon, meslek, nitelik, beceri ile firma bilgisini girmelisiniz.
  2. Çalışma yeri bilginizi girmelisiniz.
  3. Meslek ve öğrenim durumu bilgilerinizi girin.
  4. İşyerinizi seçin.
  5. Engelli ya da vardiya gibi özel durum varsa seçimlerinizi yapın.

  İŞKUR bilgi güncelleme nasıl yapılır?

  Öncelikle işkur’un resmi sitesi olan iskur.gov.tr adresine gidin. Açılan sayfada sağ ve sol taraflarda menü göreceksiniz.Eğer daha önceden işkura kayıt yaptırmadıysanız sağ taraftaki menüden işkura kayıt ol linkine tıklayın.Sizden istenilen yönergeler doğrultusunda kayıt işleminizi yapın.

  Memur alımlarını nereden takip edebilirim?

  Öte yandan akademik kadrolara alımlar ilan.gov.tr adresinden yapılıyor. Kamu iş ilanları Resmi Gazete Basın İlan Kurumu ve Cumhurbaşkanlığı Nisan Kaynakları Ofisi Kariyer Kapası (kariyerkapisi. cbiko.gov.tr) üzerinen de yayınlanmakta.

  İŞKUR evde paketleme iş başvurusu nasıl yapılır?

  Evde paketleme işi yapmak isteyenlerin, adreslerine en yakın İŞKUR şubesine giderek kayıt yaptırmaları gerekiyor. Ayrıca kayıttan önce ise İŞKUR evde ek iş başvuru formunu doldurmak gerekiyor. Başvuru yapanların eğitim sertifika belgeleri İŞKUR meslek danışmanı tarafından kayıt edilecek.

  İŞKUR iş başvurusu nasıl yapılır 2021?

  Adaylar İŞKUR e-şube üzerinden de başvuru imkanı bulunacak. Bunun için, işkur.gov.tr adresine giriş yapmak, ardından açık işler butonuna tıklamak, iş yeri türüne kamu seçmek, ara butonuna tıklamak ve ilgili ilana erişmek gerekmektedir.

  You might be interested:  Whatsapp Ta Yeni Bir Cihazda Kayıt Işlemi Ne Demek?

  İŞKUR temizlik görevlisi başvurusu nasıl yapılır?

  İŞKUR Temizlik Görevlisi Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır? İŞKUR üzerinden temizlik görevlisi alım ilanlarına başvuruda bulunabilmek için https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra. aspx internet adresine giriş yapın ‘Meslek’ yazan kutucuğa ‘Temizlik Görevlisi’ yazın ve ara seçeneğine tıklayın.

  Telefonla iş başvurusu nasıl yapılır?

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler alo 170 iş başvurusu ve şikayet hattı olarak kurulmuştur. Adaylar İŞKUR iş başvurularını bu hat üzerinden aşağıda verilen açıklama ile yapabilirler. İŞKUR Alo 170 telefonla iş başvuruları yapılıyor.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.