Bilgisayardan Whatsapp Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

WhatsApp Web üzerinden görüntülü konuşma yapabilmek için öncelikle WhatsApp Masaüstü uygulamasını bilgisayarınıza kurmanız gerekir. WhatsApp Masaüstü uygulamasına girerek telefonunuzdan WhatsApp QR kodu okutarak WhatsApp’ınıza giriş yapabilirsiniz.
WhatsApp Masaüstü’nden arama yapmak ve almak için: Sesli ve görüntülü aramalar için bir ses çıkış cihazına ve mikrofona sahip olmanız gerekir. Görüntülü aramalar için bir kameraya sahip olmanız gerekir. WhatsApp’ın bilgisayarınızın mikrofonuna ve kamerasına erişmesine izin vermiş olmanız gerekir.

Bilgisayardan görüntülü konuşma nasıl yapılır?

Web’deki Mesajlar

 1. messages.google.com sayfasına gidin.
 2. Solda, bir görüşme seçin veya Sohbet başlatın’ı tıklayın.
 3. Sağ üstte, Google Duo’da görüntülü veya sesli arama’yı tıklayın. Yeni bir sekme açılır.
 4. Görüntülü görüşme’yi tıklayın.

WhatsApp Web’de görüntülü arama var mı?

WHATSAPP WEB GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA VAR MI? Henüz Whatsapp web görüntülü arama, konuşma özelliği bulunmuyor. Çok yakında teknoloji devi Facebook’un çalışmalarını yaptığı bu özelliği aktif hale getirmesi bekleniyor. Facebook Messenger ile görüntülü konuşma özelliğine benzemesi beklenen özellik yakında kullanıma açılacak.

You might be interested:  Bilgisayara Kamera Nasıl Takılır Windows 7?

WhatsApp web kamera nasıl kullanılır?

Eğer biyometrik doğrulama özelliği yoksa ya da kullanmıyorsanız, cep telefonunuzun açılış şifresini girmeniz istenecektir. Doğrulama işleminin ardından cep telefonunuzun kamerası aktif hâle gelecektir. (Eğer öncesinde WhatsApp’a kamera erişim izni vermediyseniz, bu izni vermeniz gerekir.)

WhatsApp görüntülü arama nasıl açılır?

Görüntülü arama yapmak istediğiniz kişilerden biriyle aranızdaki WhatsApp sohbetini açın. Görüntülü Arama’ya dokunun. Kişi aramayı kabul ettiğinde Aç > Katılımcı Ekle’ye dokunun. Aramaya eklemek istediğiniz diğer bir kişiyi bulun, ardından Ekle’ye dokunun.

WhatsApp web görüntülü arama neden yok?

WhatsApp’ın bilgisayarınızın mikrofonuna ve kamerasına erişebilmesi gerekir. Arama yapabilmek için bilgisayarınıza bağlı bir ses çıkış cihazına, mikrofona ve kameraya sahip olmanız gerekir. Kamerası olmayan cihazlarda görüntülü arama desteklenmemektedir.

Bilgisayardan telefon görüşmesi nasıl yapılır?

Bilgisayarınızdan arama yapın ve arama alın

 1. Telefon Bağlantısı uygulamasını açın ve Aramalar’ı seçin.
 2. Kişilerinizi arama kutusunda, kişi adı veya numara için arama yapın. Alternatif olarak, tuş takımına doğrudan telefon numarasını girebilirsiniz.
 3. Aramanızı başlatmak için Aramasimgesini. seçin.

WhatsApp Görüntülü Konuşma neden olmuyor?

Eğer pil tasarrufu açıksa veya bluetooth bağlıysa, lütfen bunları devre dışı bırakın ve eğer sorun devam ederse bize haber verin. Ek olarak, lütfen telefonunuzu kapatıp yeniden başlatın ve başka uygulamaların telefonunuzdaki kamera, mikrofon veya kulaklığı kullanmadığına emin olun.

WhatsApp Desktop ücretli mi?

Tüm telefonlar için, WhatsApp’ı indirmek ve bir yıl denemek ücretsizdir. Bir yıldan sonra, yılda $0.99 USD’ye WhatsApp aboneliğiniz devam ettirme opsiyonunuz vardır. Abonelikler birikimlidir. Sonraki bir yıl için ücret öderseniz bu, geçerli abonelik sürenize veya bir yıllık ücretsiz deneme sürenize eklenir.

1 saat WhatsApp Görüntülü Konuşma kaç MB?

WhatsApp görüntülü konuşmada dakikada ortalama 5-6 MB internet harcar. Yani 10 dakikalık bir konuşmada ortalama 50-60, bir saatlik bir konuşmada ise ortalama 330 MB internet harcarsınız.

You might be interested:  Ziraat Internet Alisveris Nasil Acilir?

WhatsApp bilgisayarda nasıl kullanılır telefonsuz?

WhatsApp uygulamasında yer alan kullanım şartlarını kabul ettikten sonra ileri butonuna basın. Ardından karşınıza çıkan ekranda yer alan kutucuğa kullanmak istediğiniz telefon numarasını yazın. Telefonunuza gelen SMS’te yer alan onay kodunu uygulamaya girdikten sonra telefonsuz WhatsApp kullanmaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp Bilgisayarda nasıl açılır?

Whatsapp sitesine giriş yapıldıktan sonra whatsapp web kısmı seçilmelidir. Telefonlarda da whatsapp uygulaması açılarak, ayarlar kısmından whatsapp web sekmesine basılmalıdır. Telefonlarda çıkacak QR kodu bilgisayar ekranında taratılarak, whatsapp uygulaması telefonlarda açılacaktır.

WhatsApp web tarayıcısı nerede?

WhatsApp’ın Web sürümünü kullanmak için; Android’de, Sohbet ekranında > Menü > Web, iPhone’da, Ayarlar > WhatsApp Web ve Windows Phone’da ise Menü > Web’e gidin.

Görüntülü arama yapmak için ne yapmalıyım?

Görüntülü arama başlatma

Görüntülü arama yapmak için, Kişiler ekranındaki Kişi listenizde söz konusu kişiyi bulun veya arama kutusuna adını yazın. Kişiyi bulduğunuzda adına dokunun, Görüntü simgesine dokunun ve sonra da Görüntüyü Başlat’a dokunarak görüntülü aramayı başlatın.

Görüntülü telefon nasıl yapılır?

Görüntülü görüşme veya sesli arama başlatma

 1. Google Duo uygulamasını açın.
 2. En üstte, kişileri arayın veya bir numarayı çevirin.
 3. Aramak istediğiniz kişiye veya numaraya dokunun.
 4. Bir seçim yapın: Görüntülü görüşme yapmak için Görüntülü görüşme yap simgesine dokunun.

Görüntülü konuşma neden olmuyor?

Farklı ve daha iyi sinyal alınan bir bölgede deneme sağlamanız gerekmektedir. Farklı bölgede süren bir durumda, farklı bir kişiye görüntülü arama denenmelidir. Görüntülü arama yapılacak olan karşıdaki kişi uygun bölgede olmadığı koşulda da görüntülü arama sağlanamamaktadır.

Görüntülü konuşma nasıl açılır?

Telefonla Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

 1. Telefonunuzun “AYARLAR” bölümüne girerek ŞEBEKE AYARLARI> ŞEBEKE MODU> OTOMATİK olarak seçmelisiniz.
 2. Telefonunuzun üst kısmında 3G yazıyorsa görüntülü konuşma yapabileceğiniz anlamına gelir.
You might be interested:  Whatsapp Sözleşmesi Iptal Etme Nasıl Yapılır?

Görüntülü arama yapmak için ne yapmalıyım?

Görüntülü arama başlatma

Görüntülü arama yapmak için, Kişiler ekranındaki Kişi listenizde söz konusu kişiyi bulun veya arama kutusuna adını yazın. Kişiyi bulduğunuzda adına dokunun, Görüntü simgesine dokunun ve sonra da Görüntüyü Başlat’a dokunarak görüntülü aramayı başlatın.

Hat üzerinden görüntülü arama nasıl yapılır?

3G abonesi olduğunuz anda Görüntülü Konuş servisinden yararlanabilirsiniz. Görüntülü konuşma yapabilmeniz için telefonunuzun ön ve arka olmak üzere iki kamerasının olması gerekmektedir. Arayacağınız numarayı yazıp arama seçeneklerinden video call ya da video araması’nı seçerek görüntülü konuşmaya başlayabilirsiniz.

Görüntülü konuşmak için ne yapmalıyım?

Görüntülü görüşme veya sesli arama başlatma

 1. Google Duo uygulamasını açın.
 2. En üstte, kişileri arayın veya bir numarayı çevirin.
 3. Aramak istediğiniz kişiye veya numaraya dokunun.
 4. Bir seçim yapın: Görüntülü görüşme yapmak için Görüntülü görüşme yap simgesine dokunun.

Leave a Reply

Your email address will not be published.