Trustrank Checker

0
Trustrank Checker ile sitelerinizin trustrank değerini öğrenebilirsiniz, peki bu Trustrank nedir ve nasıl çalışmaktadır öncelikle sizlere biraz bundan bahsedelim, TrustRank, Stanford Üniversitesi ve Yahoo tarafından tanımlanan ve spama karşı mücadelede kullanılan bir link analiz tekniğidir. Spam olan web sayfalarının yarı otomatik bir şekilde belirlenmesinin genel adı olarak tanımlanmıştır.

Trustrank Checker


Spam dediğimiz şey ise webmasterlar tarafından yapılıyor. Bilindiği üzere çoğu webmaster bazı ticari nedenler ile arama motorlarında yüksek sıralarda sonuç çıkarabilmek için spam teknikleri uyguluyor. İşte bu nedenle de Trustrank denilen teknik ortaya çıktı.

Peki ya Trustrank nasıl çalışıyor? Hemen onunda cevabını kısa olarak anlatalım. Trustrank sayesinde editörler ile güvenilir siteler işaretlenir ve bu işaretlenen sitelerede kök site denir. Kök siteden yapılan çıkışlar ile diğer sitelere güvenilirlik puanı verilir. Örnek vermek gerekirse kök dizinden çıkışı olan birincil çıkışın puanı 100 iken, bu 100 puanlık siteden çıkış ise 90 puan değere eşittir.

Bu konu hakkındaki soru, görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşmak için aşağıdaki yorum alanını kullanabilirsiniz, sizlerin yorumları bizler ve diğer tüm ziyaretçiler için büyük önem taşımaktadır.

trustrank checker, trustrank nedir, trustrank nasıl çalışır


Trustrank’ın Puanlama Tarzı;

1- Trustrank’ta her zaman iyi siteler iyi sitelere link verirken, kötü sitelerde kötü sitelere link verir mantığı uygulanır. Bu mantık çok kötü olsada malesef uygulanmakta.

2- Web sitesinde ki yada sayfadaki linkler ona verilmekte olan linkler ile kesinlikle doğru orantılıdır.

3- Puanlama da ise en önemli olay link bir siteden çıkarken o sitenin almış olduğu puandan daha az bir puan ile kesinlikle çıkış yapar. Yani A sitesinin puanı 10 iken A’nın link vermiş olduğu B sitesinin Trustrank ise 9 puandır. Elbette bu B sitesinin link verdiği C sitesinin de puanı 8 olarak sürer ve gider.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)
Our website uses cookies to enhance your experience. Learn More
Accept !